Uzun bir zamandan sonra Misli'den canlı izleme fırsatı bulduğumuz Diyarbekirspor’da tek hedef tabii ki liderliğinin devamı için galibiyetti.

Özellikle maça oyun tarzı anlamında önce rakibi durdurma ve oyununu kabul ettirme anlamında çıkan Diyarbekirspor, bunu ilk yarıda başardığını hissederken, ikinci yarıya biraz daha aktif ve etkili başlayan kanatlara topu yayan ve sonuç olarak da kanattan gelen bir ortaya son haftaların golcüsü kaptanın attığı golle üç puanın sahibi oldu.

Dikkat ederseniz biraz hareketlenme dedik.Bunu söylerken takım savunması anlamında etkimizin yanında vitesi 3’e atınca bile gol bulabilme özelliğimizden bahsetmiş oldukl.

Açıkçası hem zorlu bir deplasman hem de zorlu bir rakip karşısında hele ki, rakibin de aldığı galibiyetle beraber zor bir maç ama önemli bir galibiyet oldu bu maç.

Tek farklı skor, üç farklı skor, iki farklı skor artık bunlara hiç kimsenin takılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Futbolda bir deyim vardır,“yarım sıfır olsun bizim olsun” kalan son beş haftada fikstur anlamında Diyarbekırspor'un Buca'ya göre biraz daha kağıt üstünde zorlu rakiplerle maçı olmasına rağmen ben özellikle savunmada ve orta sahadaki etkinlikle beraber Fuat'ın da gollerine başlamasının çok önemli olduğunu, her maçın final havasında geçmesini ve sonucunda da şampiyonluğun geleceğine inanıyorum.

Diyarbekırspor'un önünde şimdi bence çok zorlu bir rakip daha var, neden derseniz?

Kemer düşme hattında can havliyle saldıracak, bir puanın kendisi için önemli olduğunu hele ki üç puanın da altın değerinde olduğunu düşünecek, yine her zamanki gibi bize karşı sert bir futbol bekliyorum. Buna rağmen takımımız golü maçın önemli anlarında bulabilirse bu maçta farklı olacağına da inanıyorum.

Önemli olan şu;ilk golü bulmak ve bulduğumuz dakikadan itibaren de etkinliğimizi sürdürmek.

Tekrar altını çizerek belirtelim; kağıt üstünde hiçbir rakip ne çok zordur,ne de çok kolaydır her şey sahada belli olur. Diyarbekırspor'un da Şenol hocanın ve öğrencilerinin de bunun bilincinde olduğunu düşünerek Kemer maçına hazırlanacak ona inanıyorum.

AMEDSPOR FIRSATI TEPTİ

Amedspor için geçen hafta oynanan ve çok önemli olan Kocaeli galibiyetinin anlamlı olması,Playoff şansının devamı ve gelecek haftalara daha mutlu ve umutlu girmek adına Afyon maçında tek hedef galibiyet parolası ile sahaya çıktı.

İlk yarı sanki deplasman takımı biziz gibi oynayan, üretkenlik adına bir şey yapamayan, sadece rakibi karşılar gibi oynayan Amedspor bizi çok şaşırttı.

İkinci yarıya çok hızlı giren, tamam işte bu bravo takıma diyecek şekilde rakibi baskı altına alan takımımız, bunun ödülünü gol ile alsa da golden sonra yine topun rakipte olduğu pozisyon veren mücadeleyi arttıramayan bir takım olduk ve maalesef bunun karşılığında beraberlik golü geldi maalesef

Sonuç olarak kayıp 2 puan ve üzen bir sonuç alarak gelecek haftayı beklemeye başladık.

Oyun tarzımızı düzeltmezsek, mücadele gücümüzü arttırmazsak ve orta sahayı rakibe bırakırsak bundan sonra da işimiz zor olur.

Başka bir yazıda görüşmek üzere

Esen Kalın Spor'la Kalın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol