Fatma Temel- Veli Baltacı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 7 maç sonra galip gelerek kötü gidişata “dur” diyen Diyarbekirspor’da yönetim ve teknik heyet, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Kulübün Seyrantepe’deki tesislerinde gerçekleşen programa basın büyük ilgi gösterdi. 
Başkan Serkan Genç, basın başta olmak üzere kentin tüm dinamikleriyle bütünleşmek istediklerini söyledi. Teknik direktör Süleyman Gökhan Karaaslan ise hedeflerinin Play-Off’a kalmak olduğunu kaydetti.
“Şehrin desteğini arkamızda hissetmek istiyoruz”
İyi bir kadro kurmalarına rağmen son haftalarda düşüş yaşadıklarını anlatan Genç, Ankaraspor galibiyetiyle bunun üstesinden geldiklerini ifade etti. Genç, “Aslında hedeflediğimiz gibi sezona iyi başladık. İyi bir kadromuz var. Çok daha iyi durumda olmamız gerekirdi. Ne olduysa hakem faciasına maruz kaldığımız 1461 Trabzon maçından sonra oldu. Bir türlü bu çıkmazdan çıkamadık. Geçen hafta Ankaraspor gibi güçlü bir rakibi yenerek bunu aştık. Bundan sonra daha iyi sonuçlar alacağız. Hedeflerimiz var. Şehrin desteğini arkamızda hissetmek istiyoruz. Bugün kıymetli basın emekçileriyle bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulunduk. Kentimizdeki farklı kesimlerle bir araya gelerek bu ilişki ve diyalog zeminini artıracağız” dedi.
“Hedefimiz Play-Off”
Türkiye liglerinin en genç teknik direktörü olduğunu belirten Teknik Direktör  Süleyman Gökhan Karaaslan ise takımın iyi bir noktada olduğunu ifade ederek, hedeflerinin Play-Off’a kalmak olduğunu söyledi. Tesislerin çok güzel olduğunu, burada huzurlu bir çalışma imkanı bulduklarını kaydeden Karaaslan, “30 yaşındayım. Türkiye profesyonel liglerinin  en genç teknik adamıyım. Yaklaşık 8 yıl Mustafa Denizli ile beraber çalıştım. Diyarbekirspor'a geldiğimde kötü giden bir gidişat vardı fakat şu an oyunumuz gelişmeye devam ediyor. Oyuncularım gayet iyi. Benim de kadro seçiminde elimi zorlaştırdı. Hedefimiz Diyarbekirspor'u Play Off potasına sokmak. Çok güzel tesislerimiz var. Burada imkanlar gayet iyi. Bize düşen başarılı olmak” diye konuştu.