2.Lig Beyaz Grup'ta kendi sahasında 1461 Trabzon'a uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek hakem kararıyla mağlup olan Diyarbekirspor'a yapılanlar büyük tepki çekti. Konuk takım lehine verilen ve maçın skorunu tayin eden gol pozisyonunda topun çizgiyi geçmediği net bir şekilde görüldü. 

Diyarbekirspor tarafından yapılan açıklamada, son haftalarda organizeli hakem kararları olduğu dile getirildi.
Açıklamada, "Geçen hafta deplasmanda oynadığımız Zonguldak Kömürspor maçına atanan Ordu ve Rize bölgesi hakemleri iki oyuncumuzu haksız yere oyundan atarak bugüne zemin hazırlamıştı. Önceden kurgulanan yıkım ve emek hırsızlığı senaryosu devam etti. 1461 Trabzon FK takımına değil, sahadaki operasyonel hakemlere yenildik.
Pozisyon öncesinde ofsayt var. Buna rağmen devam ettiren hakem topun çizgiyi geçmediği net bir şekilde görülmesine rağmen gol kararı verdi. Bununla da yetinmeyen operasyonel hakemler, haklı olarak itiraz eden teknik direktörümüz Kemal Kılıç ve Sportif Direktörümüz Caner Kuzu'ya da kırmızı kart göstererek gerçek niyetini açıkça ortaya koydu.
Ülkenin içinde bulunduğu zorlu ekonomik koşullara rağmen büyük maddi ve manevi fedakarlık yaparak oluşturdumuz takım sahada art niyetli bir şekilde mağdur ediliyor. Önümüzü kesmek için organize olan bu zihniyetle ilgili takdiri duyarlı kamuoyuna bırakıyoruz" ifadelerine yer verildi.