Haber- Faruk BALIKÇI

Amedspor-Iğdırspor maçını izlemeye gelen eski futbolcu Duhokspor Başkanı Dr. Abdullah Duhoki, ulusal kıyafetleri nedeniyle polisler tarafından stada alınmak istenmedi.

Diyarbakır stadyumunun protokol kapısından görevli polisler, Şal û şepik kıyafetiyle girmek isteyen Abdullah Duhoki’den kıyafetinin yasak olduğunu ve üstündekini çıkarmasını istedi. Aksi takdirde alınmayacağını bildirdiler.

Duhoki, üstünü çıkararak dışarıdaki bir araca bıraktı. Stada giren Duhoki, bu durumu protesto ederek maçı böyle izlemeyeceğini bildirdi. Stadın sivil görevlileri Duhoki’nin bıraktığı aracın içinden üstünü bir torbaya koyarak statta bulunan Duhoki’ye teslim ettiler. Trübünde yerini alan Duhoki’ye bu kez trübündeki görevli polisler müdahale etti.

Duhoki elbisesini çıkarmayacağını söyledi. Polisler Duhoki’nın şalu-Şepikli fooğrafını çekerek amirlerine yolladı. Sonra kulüp yöneticileri ve parlamenterler gelerek bu engellemeye müdahale ettiler. Duhokî, maçı izlemeye gelen Amed Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun tarafından protokolde ağırlandı.

Duhokspor Başkanına Kıyafet Engeli33

“Hayatımda ilk kez başıma geldi”

Abdullah Duhoki, Hayatında ilk kez başına böyle bir şey geldiğini ve çok şaşırdığını ifade ederek, ‘’Aramızda münakaşalar oldu. Kıyafetlerimizle sorunları nedir diye sordu. Kıyafetimizin kime zararı var. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Ve buna karşı durdum. Aramızda böyle bir münakaşa oldu. En sonunda sadece üzerimdeki yeleği çıkardıktan sonra girebileceğimi söylediler. Yeleğimi soyup yardımcıma verdim, araçtan ceketimi getirerek giyip öyle stada girdim. Bir müddet sonra yardımcım poşete sakladığı yeleğimi denetimden geçirerek getirdi bana ve tribünlerde giydim’’ dedi.

Muhabir: FARUK BALIKÇI