Fuat BULUT - HABER

Tarihinde ilk kez 1. Lig’e yükselen Amedspor’un başarısı milyonlarca kişiyi sevince boğdu. Diyarbakır, Batman, Van, Mardin, Urfa, İstanbul, Manisa, Bursa başta olmak üzere birçok kentte kutlama yapıldı. Yeşil kırmızılı takıma gönül veren Avrupa’daki taraftarları da bayraklarla bulundukları kentleri turladı. 

SİYASİLERDEN TEBRİK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Parti milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çok sayıda STK Başkanı, Amedspor’un şampiyonluğu için mesaj yayınladı. DEM Parti Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, “Irkçılığa maruz kaldın, haksızlığa uğradın, yasaklarla karşılaştın. Ama milyonların yüreği ve dayanışmasıyla başardın. Tebrikler #Amedspor #ŞampiyonAmedspor” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir Eş Başkanı Serra Bucak da “1. Lig’e yükselen şehrimizin gururu Amedspor’u canı gönülden kutluyorum. Yolunuz her daim açık olsun” dedi.

AK Parti Milletvekili Galip Ensarioğlu da “Bizler, Amedspor’umuzun her zaman yanında olacağımızı ve Süper Lig’e yükselme yolunda üzerimize düşen her türlü desteği sağlamaya hazır olduğumuzu açıkça ifade etmek isterim. Amedspor’un başarıları, sadece sahadaki bir zafer değil, aynı zamanda şehrimizin ve bu ülkedeki toplumsal dayanışmasına ve birlikteliğine de büyük katkılar sağlamaktadır” dedi.

ÜNLÜ FUTBOLCUDAN ALKIŞ

Amedspor’u tebrik edenlerden biri de Almanya’nın Stuttgart takımının Kürt golcü oyuncusu Deniz Undav oldu. Undav, Amedspor’un resmi hesabını etiketleyerek yeşil kırmızılı takıma alkış gönderdi.

SANATÇILARDAN MESAJ

Diyarbakırlı ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül de “1. Lig’e yükselen memleketimin takımı Amedspor’u kutlarım” mesajını yayınladı. Sanatçı Ferhat Tunç da “Amedspor’un şampiyonluğunu yürekten kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Muhabir: Fuat BULUT