İran ve Irak'ı depremle sel vurdu

İran devlet televizyonu, Kermanşah eyaletinde meydana gelene 6,4 şiddetindeki depremde yaralı sayısının 646’ya ulaştığını duyurdu. Yetkililer, Kirmanşah eyaletine bağlı Serpol Zehab'ta 290, Gilanigarb'ta 170, Kasrı Şirin'de 109, Batı İslamabad'da 54 ve diğer bölgelerde 23 kişinin yaralandığını açıkladı.

Tahran Üniversitesi Jeofizik Enstitüsü Sismoloji Merkezi’nden yapılan açıklamada 6,4 büyüklüğündeki depremden sonra 148 artçı sarsıntı yaşandığı bildirildi.

Irak’ta 2 ölü 50 yaralı

Irak’ın Süleymaniye kentinden de hissedilen depremde, panik ve korku sebebiyle yüksekten atlayan 2 kişi hayatını kaybederken 50 kişi yaralandı.

Yine Irak’ta yaklaşık 4 gündür devam eden şiddetli yağışların yol açtığı sel ve fırtınalarda 21 kişi hayatını kaybederken, 180 kişi de yaralandı.

Irak Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Seyfettin Bedir, ülkenin birçok kentinde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve fırtınalarda ölenlerin sayısı 21 kişiye ulaştığını ve 180 kişinin de yaralandığını açıkladı. Irak’ta yaklaşık 4 gündür devam eden aralıksız sağanak yağışlar başta Selahattin iline bağlı Şırgat ilçesi olmak üzere birçok yerleşim bölgesinin sular altında kalmasına neden oldu.

Birçok sayıda ev sular altında kalırken binlerce aile evsiz kaldı. Büyük maddi hasarlara neden olan sellerde binlerce hayvan telef olduğu açıklandı. (AJANSLAR)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol