Zafer TÜZÜN/ÖZEL HABER

31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere kısa bir süre kala, Diyarbakır'da sorumluluğu belediyelerde olan merkez ilçelerin park, cadde ve sokaklarında gündüz vakti açık bırakılan lambalar söndürülmeyi bekliyor. 

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres, daha önce merkez Kayapınar İlçesi'nde yer alan Park Orman ve Spor Parkı'ndaki aydınlatma lambalarının gündüz vakti açıldığını gündeme getirmiş ve israfın önünün alınması için vatandaşların belediyeye olan çağrısını duyurmuştu. Fakat bu durumun düzeltilmesi beklenirken, bu kez de Fırat Mahallesi'ndeki 493 ve 495. sokaklarda sadece akşam saatlerinde yanması gereken sokak aydınlatma lambalarının, gün boyunca açık bırakılması yetkililerin bu duruma olan duyarsızlığını gösterdi.

 PARA VATANDAŞIN CEBİNDEN GİDİYOR

Fırat Mahallesi sakinleri, elektrik direklerinin yer altına alınmasının ardından, sokak aydınlatma lamba direklerinin dikildiğini ve aydınlatma lambalarının gece ve gündüz hiç sönmeden açık bırakıldığını söylediler. Sokak lambalarının enerji bedellerinin kendilerinin ödediğini belirten vatandaşlar, "Konuyu yetkililere bildirdik. Ama çözüm olmadı. Ciddi anlamda israf söz konusu. Kurumların yaptığı bu müsrifliğin faturasını yine halk olarak bizler ödüyoruz. Yetkililer, lütfen işinizi yapın” çağrısında bulundular.

Muhabir: Zafer TÜZÜN