Çocuğumuzun hamam böceklerini hayatında bir kere bile olsa gördüğü, gördüğünde tiksindiği biliyoruz. Hamam böcekleri eşyalara zarar verebilen böceklerdir. Bu eşyaların içerisinde kitaplar ve elektronik eşyalar bulunuyor. Aynı zamanda koltuk gibi eşyalara da çok fazla zarar verebilen türlerdir. Evin tüm yüzeyini kirletebilir ve patojen salınımı gösterebilir. Hamam böcekleri ev içerisine girdikleri zaman ortadan kaldırmaları çok uzun sürebiliyor. Çok pis bir hayvan olarak bilinen hamam böcekleri, sıcak yaz aylarında daha fazla görülebiliyor.

NASIL KURTULURUZ?

Hamam böceğinden kurtulmak için, böceklerin aç bırakılması gerekir. Eğer ev içerisinde hamam böceği varsa, evlerin her bir köşesi detaylı olarak temizlenmeli ve gıdalar ortadan kaldırılmalıdır. Hamam böcekleri aç kaldığında yemek aramak için daha görünür mekanlarda gezecektir. Bu da hamam böceğinden kurtulmak için bir imkandır. Hamam böcekleri için, öldürücü tuzaklar veya zehirli yiyecekler kullanılabilir. Zehirli olan yemler evin köşelerine yerleştirilir ve hamam böceklerinin beslenmesi sağlanır. Hamam böcekleri aç kaldığında bu zehirli yemleri yiyerek, ölebilirler.

EVDEKİ HAMAM BÖCEKLERİ NASIL GİDER?

Hamam böceklerinin yaşadığı yerlerden birisi de evlerdir. Evler içerisinde herhangi bir noktadan hamam böceği girebilir. Ev içerisindeki hamam böceklerini tespit etmek oldukça zordur. Çok fazla açık alanlarda dolaşmayı seven böceklerden değildir. Bu nedenden dolayı hamam böceklerini bulmak için aç bırakmak gerekebiliyor. Hamam böcekleri için özel olarak hazırlanan bazı tuzaklar bulunuyor. Bu tuzaklar kurularak hamam böceklerin yakalanması mümkündür. Ayrıca en son seçenek olarak hamam böcekleri için ilaçlamalar yapılabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ