Cadde ve bulvarın bağlanması tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi, kentte trafik akışını rahatlatmak, vatandaşlara konforlu ve güvenli seyahat olanakları yaratmak için yol yapım çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediyor.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2021 asfalt sezonu programına aldığı Abdülkadir Aksu Caddesi’ni kısım kısım tamamlayarak vatandaşların hizmetine açıyor.

Ekipler, kentin trafik akışı açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Abdülkadir Aksu Caddesi’nin Mezopotamya Bulvarı Bağlantısı’na sıcak asfalt sererek çalışmalarını tamamladı.

Çalışmalar kapsamında Abdülkadir Aksu Caddesi, 3.Sanayi arkası ve Mezopotamya Bulvarı bağlantısına 10 bin ton temel malzeme ve 3 bin ton sıcak asfalt serildi.

Abdülkadir Aksu Caddesi- Mezopotamya Bulvarı arasındaki yolda ekipler, aydınlatma, orta refüj ve çizgi çalışmaları yürütecek.

Ekipler, Abdülkadir Aksu- Talaytepe-Leyla Kasım arasında devam eden çalışmalarda ise caddeye toplam 600 metre yağmur suyu şebekesi döşedi.

Temel malzeme işlemlerinin tamamlanmasının ardından Abdülkadir Aksu Caddesi Talaytepe-Leyla Kasım Caddesi arasına toplam 3 bin 500 ton sıcak asfalt serilecek.

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve ilçelerin kırsal mahalle yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol