Eğitime kar engeli

Erzincan, Giresun, Ordu, Ardahan ve Van'ın bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bazı il ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Erzincan

Erzincan Valisi Mehmet Makas, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okulların bugün tatil edildiğini duyurdu.

Makas, engelli ve hamile personelin de bir gün idari izinli sayılacağını aktardı.

Van

Van Valiliğinden yapılan açıklamada ise, olumsuz hava şartları nedeniyle bugün (3 Ocak Pazartesi) İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca engelli ve hamile kamu personellerinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Van'ın Özalp Kaymakamlığı da ilçede olumsuz hava şartları nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini belirtti.

Van'ın Saray Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise ilçede olumsuz hava şartları nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

Ordu

Ordu Valiliği'nin yaptığı yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, olumsuz hava şartlarından dolayı Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde eğitim ve öğretime 3 Ocak Pazartesi ara verildiği kaydedildi.

Ayrıca, bu ilçelerde engelli ve hamile kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Giresun

Giresun'un Çamoluk ilçesinde de kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bir gün ara verildi. Çamoluk Kaymakamlığı'nın yaptığı açıklamada, eğitim öğretime uzaktan eğitim sistemi üzerinden devam edileceği, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir günlüğüne idari izinli sayılacakları kaydedildi.

Ardahan

Ardahan'ın Posof ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İlçede bir süredir etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı köy yolları ulaşıma kapandı.

Anahtar Kelimeler:
KarEğitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol