Yaşama renk katan parklar

Renkli görüntülerin adresi Bağlar Belediyesi’nin son dönemlerde hayata geçirdiği park projeleri. Diyarbakır’a özgü ağaç türleriyle donatılan ve yeşil alan görüntüsüyle farklılık yaratan parklar sosyal yaşamı güzelleştirme imkanı sunuyor.

Bağcılar Mahallesi havaalanı yolu üzerinde 7 bin 500 m2’lik alanda inşa edilerek geçtiğimiz yıl içerisinde hizmete açılan Selahaddin Eyyubi Parkı, vatandaşların akın ettiği mekanların başında geliyor.

İşlek bir noktada bulunan parka gelen vatandaşlar, yapılan hizmeti değerli bulduklarını ifade ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

Çocuklarıyla birlikte zaman geçiren Şükran Ata, “Belediyemiz bizleri düşünerek güzel bir park yapmış. İnşallah bu hizmet ilçemizin her noktasına yayılır. Halkımızın bunlara ihtiyacı var. Ailece gelip dinlenebiliyoruz. İnsana ferahlık veriyor.  Yapanlardan Allah razı olsun.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

“Çocuklar ve aileler için çok güzel bir hizmet. Ancak bu kadar olur. Burası çevrede yaşayan bizler için büyük şans” sözleriyle memnuniyetini dile getiren Selman Ateş, belediye yönetimine teşekkür etti.

Öğrenciler Parktan Çok Memnun

Parkta ders çalışan öğrencileri görmek de mümkün. Bunlardan biri Şevval Bayram. Yakınlardaki bir kursta eğitim alarak üniversite sınavlarına hazırlandıklarını dile getiren Bayram,”Ders aralarında arkadaşımla beraber buraya gelerek dinleniyoruz. Bu arada soru çözdüğümüz zamanlar da oluyor. Parkın yeri de çok güzel. Hakikaten güzel bir hizmet olmuş. Allah belediyemizden razı olsun,başka ne söylenebilir ki?.” dedi.

Lise öğrencisi Muhammed Kayar’ı da arkadaşı ile beraber ders çalışırken bulduk. Parkın doğal görüntüsünden memnun kaldıklarını belirten Kayar, “Buraya her yaş grubundan insan geliyor. Biz de fırsat buldukça geliyoruz. Güzel havada arkadaşımla birlikte bol oksijenli bir ortamda ders çalışıyoruz. Çok da güzel oluyor. Bu hizmeti kazandıran belediyeye teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, çok amaçlı olarak inşa edilen ve içerisinde çeşitli sosyal donatıların bulunduğu Ahmedi Hani Parkı’na çıkarma yaptı. Belediyenin imkanlarıyla hayata geçirilen parkta incelemelerde bulunan Başkan Beyoğlu, vatandaşlarla sohbet etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol