banner40

Yürüme engelli öğrencinin yüzü güldü

Diyarbakır’da Bağlar Şehit Birkan Gündüz Ortaokulu’nda öğrenim gören 13 yaşındaki Muhammed Veysel Çakmak’ın öğretmeni, öğrencinin okula gidiş ve gelişlerde yaşadığı sıkıntılara kayıtsız kalmayarak durumu Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na aktardı. Hemen harekete geçen Beyoğlu, doğuştan yürüme engelli olduğu öğrenilen Çakmak’a günlük yaşantısında rahatlıkla hareket etmesi için tekerlekli sandalye aldı, ayrıca eğitim hayatında başarılı olması için de çanta ve kırtasiye ürünlerinden oluşan eğitim seti  temin etti. Tekerlekli sandalye ve eğitim seti, Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu’nun talimatıyla Bağlar Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürü Neşe Anlı tarafından okulda Çakmak’a takdim edildi.

“Buna Çok İhtiyacım Vardı, İnanılmaz Mutlu Oldum”

 Beklemediği bir sürprizle karşılaşan Çakmak, heyecan içerisinde aracına binerek okulda tur attı. Mutluluğu gözlerinden okunan engelli öğrenci,”Bana tekerlekli sandalye ve eğitim seti hediye ederek okuluma kadar ulaştıran Bağlar Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz mutlu oldum. Benim bunlara çok ihtiyacım vardı. Karşımda görünce ne diyeceğimi şaşırdım. Artık okuluma daha rahat gideceğim,daha güzel şartlarda okuyacağım.” diyerek duygularını dile getirdi.

Okul yönetimi ve öğretmenler de,talebin bu kadar kısa zamanda yerine getirileceğini beklemediklerini dile getirerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun gösterdiği duyarlı davranışın takdire şayan olduğunu dile getirdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol