Kasapoğlu: Diyarbakır Türkiye demektir

DİYARBAKIR - Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberinde AK Parti milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak ve partililerle Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde AK Parti seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

 

AK Parti Dicle İlçe Belediye Başkan Adayı Halit Aydın'ın seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren ve burada açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakırlılara selamını getirdiğini belirterek, “Diyarbakır Türkiye demektir. Siz gönüllerimizdesiniz, kalplerimizdesiniz. Sizlere hizmet etmek, sizler için çalışmak bizim için ayrı bir onur, ayrı bir şeref demektir" dedi.

 

"Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde birçok devrim yaptık”

 

Türkiye'nin son 17 yılda birçok badire atlattığını belirten Kasapoğlu, "Kumpasçıların ve terör örgütlerinin hedefi olmasına rağmen Cumhurbaşkanımız öncülüğünde birçok devrim yaptık. Ekonomiden sağlığa, tarımdan sanayiye ve spora kadar pek çok alanda devrimler gerçekleştirdik. Elbette bunlarda yerel yönetimlerle yaptığımız iş birliğinin büyük payı var. AK Partili belediyelerimizin bunda büyük payı var. AK Parti belediyeciliğini tercih eden kentler, çok ciddi şekilde ilerledi. 31 Mart'taki seçimlerde de bu bölgeyi bu hizmetlerle buluşturmak için destek bekliyoruz” ifade etti.

 

“Evlerinizi, yuvalarınızı, gönüllerinizi delik, deşik ettiler”

 

Bu coğrafyayı çamurla, çukurla yönetmeye kalktılar diyen Bakan Kasapoğlu şunları söyledi: “Vatandaşa hizmet için seçilenler, bu coğrafyanın kadınına, gencine ihanet ettiler. Hizmet edeceklerine çukur kazdılar. Bu coğrafyayı çamurla, çukurla yönetmeye kalktılar. Evlerinizi, yuvalarınızı, gönüllerinizi delik, deşik ettiler. İnşallah bundan sonraki süreçte bu gönülden hizmet anlayışını sizler zirveye taşıyacaksınız. Cumali Atilla'nın sadece iki yılda Diyarbakır'da gerçekleştirdikleri büyük bir devrim, büyük bir fedakarlık örneği. Yine burada kayyum arkadaşlarımızın gerçekleştirdikleri apayrı bir özellik ve dönüşüm. Ancak sizler bu dönüşümün, bu değişimin çok daha iyisini, güzelini hak ediyorsunuz. Çünkü sizler bizim umudumuzsunuz. Bu kadim coğrafya, bu eşsiz medeniyet birlik ve beraberlikle ilelebet payidar kalacak. Bölmeye, parçalamaya niyet eden hiçbir odak muvaffak olamayacak inşallah. Onların nefret söylemlerine karşı inadına adalet, inadına kardeşlik, inadına beraberlik, inadına hukuk diyeceğiz. Güçlü, aydınlık yarınlara birlikte yürüyeceğiz"

 

“Beraber var olmaya devam edeceğiz”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra İstanbul'un büyük bir değişim yaşadığına ifade eden Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Hava kirliliğinden insanlar sokağa çıkamıyorlardı. Gazeteler maske dağıtıyordu. Köşe başlarındaki çöp dağlarına, o günün CHP'li belediyesi kireç dökerdi, çöpler daha fazla kokmasın diye. Hamdolsun Cumhurbaşkanımız aldığı bu emaneti 4,5 yılda çok güzel idare etti. Aziz İstanbul'u baştan sona imar etti. Ancak şer ve vesayet odakları, Cumhurbaşkanımızın görevini 5 yıla tamamlamasına müsaade etmedi. Cumhurbaşkanımız o zaman, 'Bu şarkı burada bitmez.' dedi. Onlar, 'Muhtar bile seçilemez.' dediler. Ama siz aziz milletimiz, bu kadim coğrafyanın eşsiz, yiğit insanları bu şarkıyı bitirmediniz. Sizlerin dik duruşuyla bu günlere geldi. İnşallah ileriye doğru hızla, omuz omuza, el ele hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Hiçbir gencimizi, evladımızı bu ihanet çetelerinin tuzağına düşürmemek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gençlerimizi daha iyi yetiştirmek için, bu coğrafyayı daha güçlü temsil etsinler, daha iyi rekabet etsinler diye gençlik merkezlerimizle, eğitim yuvalarımızla ışık saçmaya, onların gözündeki parıltıyı, aydınlığı artırmaya devam edeceğiz. Yeni projelerle, yerel yönetimlerle daha güçlü iş birliğiyle, birlik ve beraberlikle, gençlere, yarınlara hizmet için beraber var olmaya devam edeceğiz”

 

“Biz gönüllere gireceğiz”

 

31 Mart'a az bir zaman kaldığını hatırlatan Bakan Kasapoğulu, "Bu şebekeler, malum odaklar boş durmuyorlar tabii. Ancak sizler onları da tecrübe ettiniz. Onların ne olduğunu herkes gördü, tüm dünya biliyor. İnşallah bunu çok daha iyi anlatmamız lazım. Biz gelmedik dava için, biz gönüllere gireceğiz. İnşallah sizlerin iş birliğiyle 31 Mart gününe kadar sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmadan Dicle'de, Diyarbakır'da AK Parti'mizin o hizmetkar, gönülden, vatandaş odaklı çalışan hassas belediyecilik anlayışını bu şehirlerimize bayrak olarak dikeceğiz. Bu şehirlerimizin alnına, bu kaderi birlikte yazacağız" diye konuştu.

 

Daha sonra konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, AK Parti belediyeciliğiyle Diyarbakır'ın kaderinin değişeceğini belirtirken, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Cumali Atilla da, Diyarbakır'ı yıllardır yapılmayan hizmetlerle buluşturmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Bakan Kasapoğlu, daha sonra ilçede düzenlenen turnuvada dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verdikten sonra, esnafları ziyaret edip, seçimde destek istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol