Üretilen ürünler kavşaklara yerleştirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sanat Atölyesi’nde atık malzemelerden üretilen ‘Denge’ ve ‘Çınar Yaprağı’ heykellerini kentin iki ayrı noktasındaki kavşaklara yerleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, heykelleri yerinde inceleyerek, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı Sanat Atölyesi’nin atık malzemelerden ürettiği ürünler kenttin farklı noktalarında yerlerini almaya başladı. Sanat Atölyesi’nde 5 ay önce çalışmalarına başlanan ve ‘Denge’ ile ‘Çınar Yaprağı’ adı verilen heykeller kentin iki ayrı noktasına dikildi. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, heykelleri yerinde inceleyerek, çalışmalarda emeği geçenleri kutlayıp teşekkür etti.

Sanat Atölyesi’nde görev yapan Heykeltıraş Mehmet Salih Coşkun’un Karacadağ’a özgü Bazalt taşından yaptığı ve ‘yeryüzünde var olan iyilikle kötülük gibi iki blok arasında sıkışan Dünya’ mesajı vermek istediği ‘Denge’ heykeli Kamışlo Bulvarına dikildi.  Çoşkun’un atık metallerden oluşturduğu  ‘Çınar Yaprağı’ heykeli de Şanlıurfa Yolu Kantar Kavşağına konuldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sanat Atölyesi’nde üretilen ürünleri kentin muhtelif yerlerinde kullanmaya devam edecek.

Mızraklı Temapark’ta incelemelerde bulundu

Eşbaşkan Mızraklı, Park ve Bahçeler Daire Başkanı ve ilgili birim amirleriyle birlikte Kayapınar İlçesi’nde bulunan Temapark’ta inceleme yaptı. İlgili birim amirlerinden bilgi alan Mızraklı, parkta bulunan yurttaşlarla da görüştü. Yurttaşların tebrik ziyaretini kabul eden Mızraklı, parkta yapılabilecek çalışmalarla ilgili yurttaşlarla görüş alışverişinde bulundu. Mızraklı, daha sonra Bağlar İlçesi Sakarya Caddesi’ni ziyaret ederek, yürütülen yenileme çalışmalarının seyri hakkında bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol