31 Mart yerel seçimlerine 'hür ve müstakil' giren ve istediği sonucu alamayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Akşener, yerel seçimlerin ardından yaptığı ilk açıklamada, olağanüstü seçimli kongreye gideceklerini bildirdi. Akşener, "İYİ Parti olarak üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Eleştirimizi yapacağız. Gereken adımları atacağız. Tam da bu sebeple en kısa sürede seçimli kongremizi düzenleyeceğiz" dedi.

Akşener, aday olup olmayacağına ilişkin ise herhangi bir bilgi vermedi. Yerel seçimlerden çıkan sonuçlara göre, en büyük mesajın iktidar partisine verildiğini söyleyen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a işaret ederek "Kendisini defalarca uyarmıştık. Rahmetli Demirel'in sözlerini hatırlatıp 'tencere her iktidarı sallar' demiştik. Fakat kendisi tüm bu çağrıları geçiştirdi" dedi.

İBRAHİM ÖZKAN: MERAL AKŞENER YENİDEN ADAY OLMAYACAK

İYİ Parti'nin seçimlere 'hür ve müstakil' girme kararı almasının ardından partisinden istifa eden ve İBB'de bağımsız meclis üyesi olarak görevine devam eden İbrahim Özkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kurultay kararı alarak, yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

İbrahim Özkan, X hesabından yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

"İYİ Parti Genel Başkanı Akşener; Kurultay kararı alarak yeniden aday olmayacağını açıkladı."

BİLGE YILMAZ İSTİFAYA ÇAĞIRMIŞTI

İYİ Partili Bilge Yılmaz, sandıkların kapanmasıyla gelen ilk seçim sonuçlarının ardından partideki Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de istifa çağrısında bulunmuştu.

Kaynak: DHA