Güneş OCAĞA/ÖZEL

DİYARBAKIR - 28. Dönem milletvekili adaylarının belli olmasının ardından partiler seçim çalışmasına hız verirken, Bağlar Belediyesi’ne ait kamu aracıyla AK Parti’nin bayraklarının caddelere asıldığı görüldü.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin çalışmaları tüm hızıyla sürerken, iktidarın kamu kaynaklarını seçim çalışmaları için seferber etmesine yönelik görüntüler ise tepkilere neden oluyor.

Diyarbakır’da AK Parti yönetiminin seçim çalışmaları doğrultusunda, Merkez Kayapınar İlçesi’nde bulunan ve kentin en gözde yerlerinden bir olan Mahabad Bulvarı’ndaki 75 Caddesi’ne Bağlar Belediyesi’ne ait olan ve kamu hizmetinde kullanılan itfaiye aracıyla AK Parti bayraklarını astığı görüldü.

Vatandaşlara hizmet etmesi gereken aracın AK Parti’nin seçim çalışmalarında kullanılması, vatandaşların ve diğer partilerin tepkilerine neden oldu. Vatandaşlar ve partililer, Bağlar Belediyesi yönetimine, “Halka hizmet etmesi gereken kamu aracının hangi hakla AK Parti’nin hizmetine sunuluyor” diye sordu.