HABER - Faruk BALIKÇI

Geçen hafta oynanan final maçında Amedspor, deplasmanda Kastamonuspor’u 1-0 yenerek, en yakın rakibiyle olan puan farkını 6’ya yükseltti. Maç öncesi "Ben Kastamonuspor başkanı ya da Kastamonulu olmazsam herhalde ikinci takım olarak Amedspor çıksın derdim" diyen ve 1-0’lık yenilgi sonrası kentte hedef durumuna getirilen Kulüp Başkanı Cengiz Aygün, basın toplantısı düzenleyerek sessizliğini bozdu.

 
Çok güzel bir atmosferde gerçekleşen maçta talihsiz bir golle Amedspor’a yenildiklerini ifade eden Cengiz Aygün, “Şampiyonluk yolunda bizim için avantaj olacak bu maçı lehimize çeviremedik. Görünen o ki Play-Off’larda ve yarı finallerde devam edeceğiz. Allah’ın izniyle Play-Off’lardan alnımızın akıyla çıkacağız” dedi.


“HAKEM YANLIŞ KARARLAR VERDİ”


Amedspor’da yüzde 63 oranında topa hakim olduklarını anlatan Cengiz Aygün, maçın hakemini şu sözlerle eleştirdi: “Hakem yanlış kararlar verdi. Takdir hakkını Amedspor’dan yana kullandı. Tahkim Kurulu’na da ilettik. İki tane net penaltımız verilmedi.”


KENDİSİNİ ELEŞTİRENLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Maçtan sonra sosyal medyadan kendisine yönelik hakaretlere varan sözlere sert tepki gösteren Aygün, şöyle devam etti:
“İki gündür suskundum, çünkü izlemek istedim. Gelen mesajları önemsiyorum, çünkü duygusal bir insanım. Bazılarına sevindim, çoğuna üzüldüm. Çok ağır ithamlar vardı. Amedspor, kentimize gelince çok güzel karşılamışız, dostluk mesajları vermişiz. Evet. Kastamonu, İstiklal Savaşı’ndan bu yana bu ülkenin bütünlüğü, birliği için savaşmış bir il. Evliyalar diyarı burası. Benim Amedsporlulara pazar gününden önce mesajımız netti. ‘Biz kardeşiz, onları savaşmaya beklemiyoruz. En iyi şekilde oynayacağız, gereğini yapacağız’ dedim. Ondan sonra Amedspor Başkanı Aziz Elaldı beni aradı, teşekkür etti. Bütün Güneydoğu’da pozitif etki yarattı dedi. Geldiler, belediye başkanlığındaydılar. Bir vekilimiz var dediler, gittim.

Bu kentte 5 bin 500 Güneydoğulu var. Bizden olmuşlar. Kimle, ne için kavga edeceğiz. Tek amacım ilimde bir sorun olmadan Amedspor’u ağırlayalım, gönderelim demekti. Sohbet ettik, Aziz bey çok güzel bir konuşma yaptı. ‘Kastamonu hak ediyor, inşallah el ele çıkarız’ dedi. Ben de oynadığınız futbolu takdir ediyorum. Ayrıştırma yapmadan Amedspor da kardeşimiz dedim. PKK ile Diyarbakır’ı, Amedspor’u bazıları karıştırıyorlar. Ama burada Diyarbakır’ın incisi bir takım, resmi bir takım, gelenler de aslanlar gibi gelmişler. Baro, TSO başkanı gelmiş, içinde AK Partilisi, CHP’lisi var. Sahaya çıktık, oradaki yetkililer rica ettiler. Hoş geldiler, sefa getirdiler dedim. Tüm dünyaya; gelişiniz, gidişiniz güle güle olsun dedim. Bu lafımı bile eleştirenler olmuş. Bu laflarımın sonuna kadar arkasındayım. Yarın olsa yine anonsu yaparım. Keşke 7 puan öndeyken, hemşehrilerim Iğdır ve Amedspor maçındaki doldursaydılar. Bin kişiyle oynadık daha önce. Kırgınım ve kızgınım yazılanlara.”


“KASTAMONU KENDİSİNE HESAP SORSUN”

Maçtan sonra kendisine yönelik “Niye suskun, bırakıp gidecek” sözlerine de sert tepki gösteren Aygün, “Beni kimse susturamaz. Kastamonu olarak kimseye eğilecek halimiz yok. Muhtemelen lider Amedspor. Tebrik ediyorum onları, neden kızıyorsunuz. İkinci yarıda 10 maçın tamamını kazanarak yürüdü gitti, biz yapamadık. Kadro kuruluşunda, taktiklerde hatalarımız olabilir. 7 puan önde olmanın rehavetine kapıldık. Lider olamadık ama Play-Offlarda Allah’ın izniyle üst lige çıkacağız. Şimdi verdiğimiz mesajlardan sonra Güneydoğu, Kastamonu’nu bekliyoruz diyorlar. Çok güzel duygular. Barış ve kardeşlik adına sözlerimin arkasındayım. Adamlar özel uçakla gelmişler, hepsi de STK başkanı. Onları takdir ediyorum. Daha önce Kastamonu’dan kim geldi deplasman maçlarımıza. Protokolü gördünüz. Nerede benim protokolüm? Bana hesap soracağınıza protokole gelmeyenlere, sahip çıkmayanlara, Kastamonu kendisine hesap sorsun.”

Muhabir: Faruk BALIKÇI