Türkiye seçim sonuçlarını merakla takip ederken, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Oyumuzun yüksek olduğu yerlerde ısrarla sonuçlara itiraz ediyorlar, bloke ettiğiniz Türkiye'nin iradesidir. Her bir oy sayılana kadar buradayız!" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, "YSK'yı da sorumluluğa davet ediyorum. Elinizde ıslak imzalı tutanaklar var, halkın oyalanmasına izin vermeyin. Tekrar ediyorum, bu milletin iradesine bloke koymayın" şeklinde konuştu.

'TEKRAR EDİYORUM, BU MİLLETİN İRADESİNE BLOKE KOYMAYIN'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle: "Sevgili halkım, oyumunuz yüksek olduğu sandıklardan üst üste itirazlarla sistemi bloke ediyorlar. Örnek; Ankara'da 300, İstanbul'da 783 sandıkta ısrarla itirazlar var. 6 kere itiraz edilen sandık var, 11 kere itiraz edilen sandık var. Bloke ettiğiniz Türkiye'nin iradesidir. İtirazlarla olacağı engelleyemezsiniz! Bu işin bir oldubittiye getirilmesine izin vermeyeceğiz. Algı yönetimiyle uğraşmayı bırakın, bu mesele ciddidir. Bırakın oylar gelsin, sonuç bir an evvel belli olsun. Ülkenin belirsizliğe artık tahammülü yoktur. Milletin iradesinden korkmayın. YSK'yı da sorumluluğa davet ediyorum. Elinizde ıslak imzalı tutanaklar var, halkın oyalanmasına izin vermeyin. Tekrar ediyorum, bu milletin iradesine bloke koymayın.

Sahadaki demokrasi emekçilerine de sesleniyorum: Sandıkları ve seçim kurullarını asla terk etmeyin. Her bir oy sayılana kadar biz buradayız."

ÖNCESİNDE 'ÖNDEYİZ' DEYİP YSK'YE ÇAĞRI YAPMIŞTI

Saat 19.53’te "Öndeyiz" diye bir Twitter paylaşımı yapan Kılıçdaroğlu daha sonra 22:11'de YSK'ya yaptığı çağrı ile illerdeki veri girişinin yapılmasını talep etti.

Kılıçdaroğlu, "Yüzde 60'lar ile başlayan kurgu şu anda 50'nin altına düştü. Sandık müşahitleri ve seçim kurullarındaki görevlilerimiz bulundukları yerden asla ayrılmasın. Bu gece uyumayacağız Halkım. YSK'yı uyarıyorum, illerdeki veri girişini sağlamak zorundasınız" demişti.

(HABER MERKEZİ)