2017 yılında eğitim alanında Diyarbakır’a yeni bir soluk getiren Evrim Koleji yedi yıllık süreçte akademik, sanatsal, sportif ve kültürel alanlarda yapmış olduğu çalışmalarla birçok başarıya imza atmanın gururunu 2024 LGS başarısı ile taçlandırdı.


7’nci yılında LGS'de 500 tam puan ile Türkiye şampiyonu çıkaran Evrim Koleji kurucusu eğitimci Murat Evruk, “Ben de yıllarını eğitim ve öğretime adamış bir öğretmen olarak yedi yıl önce bu okulu kurmak için yola çıkarken hem şehrimize hem de ülkemize akademik yönden donanımlı, kültürel değerlere sahip çıkan, evrensel bakış açısına sahip bireyler yetiştirme hayalini taşıdım. 


Şimdi bu hayallerimin gerçekleştiğini görmek beni ve Evrim Koleji ailesine gönül veren yönetici, öğretmen ve velilerimizi gururlandırmaktadır. Yedi yılın sonunda taçlandırdığımız başarıların gelecekte de devam edeceğinin bilincinde ve kararlılığında eğitim yolculuğumuza devam edeceğiz.


LGS Türkiye birincisi olarak zirveye ulaşan öğrencimiz Neva Bingöl’ü büyük bir gurur ve heyecanla tebrik eder, gelecekteki başarılarının da aynı zirvede olmasını dilerim. Bizlere inanan ve katkı sunan, birliğimizin ve başarımızın mimarı olan yönetici ve öğretmenlerime ayrıca teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi