Soğuk havanın etkisine giren Türkiye’nin özellikle Doğu ve Güneydoğu Bölgesi, ilk baharda kar yağışına teslim oldu. Muş’ta kar kalınlığının 4 metreyi bulduğu 2 bin 500 rakımlı Üçevler grup köy yolunda ekipler zorlu hava şartlarına rağmen özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, zaman zaman çığ tehlikesi de atlatıyorlar.

VAN’DA 145 KÖY YOLU KAPANDI

Van’da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle Bahçesaray’da 11, Başkale’de 15, Çatak’ta 63, Erciş’te 3, Gevaş’ta 8, Gürpınar’da 44 ve Saray ilçesinde ise 1 olmak üzere toplam 145 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Mart Kapıdan Baktırdı! Türkiye Kara Teslim

AĞRI KARA TESLİM

Türkiye’nin en çok kar alan illerinden olan, uzun ve çetin kış şartlarının yaşandığı illerin başında gelen Ağrı’da, kış manzaraları göz kamaştırıyor. Bu yıl karın az yağdığı kent merkezinde, ormanlık alanda ve yüksek rakımlarda ağaçlar ve yeryüzünü kaplayan beyaz örtü ise renklerin birbiriyle olan uyumunu gözler önüne seriyor. Yaz kış ayrı bir güzelliğe sahip olan Ağrı’da doğanın sunduğu renkli görüntüler fotoğraf tutkunlarına doğal bir stüdyo ortamı sunuyor.

DİYARBAKIR’IN YÜKSEK YERLERİNE DE KAR YAĞDI

Diyarbakır’ın Lice, Kulp, Hani, Dicle ve Hazro ilçelerinde de kar yağışı etkili oldu. Özellikle Hani ve Dicle yolunda bazı araçlar, buz pistine dönen yollarda kaldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ