Fuat Bulut

İzmir Patnoslular Derneği’nin 3’ncü Keledoş Şenliği’nde konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan DEM Partisi Milletvekili Sırrı Sakık’ın mikrofonu kapatılınca ortalık karıştı.

Alınan bilgiye göre Menemen ilçesindeki bir salonda, İzmir Patnoslular Derneği’nin 3’ncü Keledoş Şenliği düzenlendi. Geceye çok sayıda iş insanı ve dernek üyesi ile birlikte DEM Partisi Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık da katıldı. Sakık, kürsüye çıktıktan sonra mikrofonun sesi, iddiaya göre dernek yetkilileri tarafından kısıldı. Bunun üzerine olayı protesto eden Sakık ve kalabalık iş insanı grubu, şenlikten apar topar ayrıldı.

TANINMIŞ İŞ İNSANI SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Olaya sosyal hesabından tepki gösteren Üzeyiroğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Üzeyiroğlu, “İzmir Menemen Ağrı Patnoslular gecesinde Ağrı Milletvekili Sayın Sırrı Sakık’a yapılan çirkin hareketi hiç tereddütsüz kabul etmedik. Sırrı Sakık’ı beğenirsiniz veya beğenmezsiniz kendisi Ağrı halkının gururu ve onurudur. Hiç kimse Ağrı Milletvekili konuşurken sesini kısamaz, saygısızlık yapamaz. Bu başka bir şehrin başka bir partinin başka bir halkın milletvekili de olsa tepkimiz aynı şekilde olurdu” dedi.

Editör: Fuat BULUT