Hülya ASLAN/ÖZEL HABER

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi’nin Medya Mahallesi'nde kurulan semt pazarında hırsızlar kol geziyor. Bu duruma isyan eden vatandaş ve Pazar esnafı Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e yaptıkları açıklamada, zabıtanın yeterli tedbir almasını istedi.

Dört semtin alışveriş yaptığı pazarda, yoğunluğun çok fazla olduğunu dile getiren Hicran Korkma adındaki vatandaş, “Her hafta pazara tedbirli bir şekilde geliyorum. Buna rağmen içini alışverişle doldurduğum pazar arabamı başka bir şey almak için bir an arkamda bıraktığım gibi götürdüler. Kaşla göz arasında hırsızlık yapıyorlar. Pazara geldiğimde aklım ya cebimde ya arabamda” dedi.

Benzer sıkıntıları yaşayan pazarcılar da hırsızlara kimi zaman kendi ürünlerini de  kaptırdıklarını söyleyerek, bu duruma isyan ettiler. Pazarcı esnafı, pazar görevlilerinin ve zabıta ekiplerinin görevlerini iyi yapmalarını istedi.

Konuya dair görüştüğümüz zabıtalar ise, hırsızlık olaylarının çok yaşandığını ve buna karşı kendilerinin de gereken önlemi aldıklarını belirterek, “Farklı semtlerden de bu pazara geliyorlar bu da yoğunluğu artırıyor. Hırsızlar da bu durumu fırsat olarak görüp vatandaşlarımızın para ve ürünleri çalıyor” dedi.