Ünlü sanatçılar Şerif Kayran ve Serkan Reçber 20 Mayıs Cuma günü Diyarbakır Kervanköy Aqualand'de konser verecek. Konsere tüm müzikseverler bekleniliyor.

Şerif Kayran Kimdir?

Şerif Kayran, 6 Ekim 1970'te Diyarbakır'ın Lice ilçesinde doğdu. Diyarbakır'da Fatih Paşa Mahallesinde büyüdü. Bir işçi ailesinin yedi çocuğundan beşincisi olarak, ilk ve ortaokulu Süleyman Nazif ilköğretim okulunda, liseyi Cumhuriyet Lisesinde tamamladı. İstanbul Opera ve Güzel Sanatlar Akademisi Piyano ve Solpe Bölümü mezunudur.

Müziğe olan ilgisi ve şarkı sözü yazmaya başlaması lise çağlarına rastlar. Lisede okul korosunda korist ve solist olarak çalışmalarda bulunan ve müziğe ilgisi giderek artan Şerif Kayran müzik eğitimini geliştirmeye başladı. Bu amaçla Dicle Üniversitesi Okutmanlarından Mesut Karabacak'tan Türk müziği nazariyatı ve solpe temel bilgilerini edindi. Dimfon Derneğinde çalışmalarda bulunan Sadık Ziytak'tan Türk Halk Müziği Form Bilgisi ve repertuar çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Profesyonel anlamda söz yazarlığı ve besteler yapan Şerif Kayran birçok sanatçının albümünde koordinatör, süpervizör ve yönetmen yardımcılığı gibi sorumluluklar üslendi. Şimdiye kadar yüzü aşkın eseri ses sanatçıları tarafından icra edildi.

Serkan Reçber kimdir?

10 eserden oluşan Serkan Reçber “Ölümden Korkum Yok “adlı albümünde Mustafa Beyazkuşaranjörlük yapıp yönetti Hüseyin Arapoğlu Aranjörlük yapıp eser verdi Gökhan Doğanay Düet yaptı İbrahim Düşten Ahmet Razi vokal yaptı Hüseyin Canan Karataş Burak Tunç Murat Kılıç Nurettin Karabacak Beydilli sadık Erkan Yavuzer Birsen Kavut Eserleriyle destek verdi Enver Akarcalı Mix ve Mastering yaptı Şan ve akustik Kayıtlar kendi stüdyomuz olan Beyazkus ta ülkenin en önemli orkestrası eşlik etti şerif Kayran prodüktörlük genel yönetmenlik ve eserleriyle destek verdi yaklaşık repertuar seçimi ile beraber 1 yıllık bir çalışmanın ürünü.

İletişim için; 0530 091 02 21- 0534 745 08 60

(HABER MERKEZİ)