Kartal’ın, hastanede öldüğü öğrenildi. İSİG raporuna göre her gün en az beş işçi ölüyor.

Gümüşhane’de reklam tabela ölçüsü almak isterken, çıktığı oto servisine ait çatıda bastığı plastik malzemenin kırılması sonucu düşerek ağır yaralanan 27 yaşındaki Murat Kartal, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki sanayi sitesinde reklam tabelası ölçüsü almak için bir oto servisinin çatısına çıkan Murat Kartal, bastığı plastik malzemenin kırılması sonucu 10 metre yükseklikten düştü.

Beton zeminde başından yaralanıp, kanlar içinde kalan Kartal, ihbarla çağrılan ambulansla Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde kaldırıldı.

Burada ilk müdahalede bulunulan Kartal, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'ne sevk edildi. Tedaviye alınan işçi, bugün akşam saatlerinde kurtarılamadı.

Nişanlısıyla Ağustos ayında yapacakları düğün hazırlığında olduğu öğrenilen Kartal’ın cenazesi, yarın Kemaliye Camisinden uğurlanacak.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) raporuna göre, nisan ayında iş cinayetlerinde en az 163 işçi öldü. 2024 yılının ilk dört ayında ise en az 597 işçi, yani her gün en az 5 işçi, iş cinayetlerinde ölüyor.

Editör: Beritan KAYA