TOKİ, 36 ilde devam eden başvuru süreciyle konut ve yeri satışlarını sürdürüyor. İş yeri almak isteyenler için yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade, konut almak isteyenler için ise yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade seçenekleri sunuluyor. Başvurular Emlak Müzayede sitesi üzerinden alınacak ve son başvuru tarihi 30 Mayıs olarak belirlendi.

31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan açık artırmada, toplamda 36 ilde 33 konut ve 183 iş yeri satışa sunulacak. Konutlar için yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade, iş yerleri için ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade seçenekleri geçerli olacak.

İstanbul, Ankara, Balıkesir gibi büyük şehirlerde konut satışları, diğer şehirlerde ise iş yeri satışları dikkat çekiyor.

Açık artırma etkinliği 31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek ve Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak. Ancak, teklifler ayrıca Emlak Müzayede internet sitesi üzerinden de verilebilecek. İnternet katılımı için kayıtların 30 Mayıs saat 14.00'a kadar alınacağı belirtildi.

TOKİ'nin yeniden başlattığı konut ve iş yeri satışları, ev ve iş yeri sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. başvuru sürecinde belirtilen şartların dikkatlice incelenmesi ve başvuruların zamanında yapılması önem taşıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ