Fuat Bulut-Özel

Diyarbakır'ın Merkez Bağlar İlçesi’nde bulunan Alipınar (Seyda Baba) Mezarlığı içerisinde iki yıl önce yapılan boş türbe, uyuşturucu ve madde bağımlılarının en uğrak mekanı haline geldi.

turbe-1

VATANDAŞ YATIR ZANNEDİYOR

İki yıl önce sözde bir din adamının vefatından sonra defin edileceği söylenerek inşası tamamlanan boş türbede yaşananlar kabir ziyaretine gelen vatandaşları  şoka uğrattı. Türbenin içerisinde yatır olduğunu zanneden vatandaşlar, dualar ederken, yapıda uyuşturucu partisi verildiği ortaya çıktı.

Alipınar (Seyda Baba) Mezarlığı’nda kabir ziyaretine gelen vatandaşlar, yaşadıkları olay karşısında hayretler içerisinde kaldıklarını belirterek, "Her Perşembe kabir ziyaretine gelmekteyiz ve mezarlık içerisinde bulunan türbenin önünden geçerken ibadetimizi gerçekleştiriyorduk. Buranın boş olduğunu hiç kimse bilmiyordu. Meğerse inşa edilen boş türbe etrafındaki boş pet şişe parçaları ile sözde türbenin kapısı açılıp içerisinde uyuşturucu alışverişi ve kullanıldığını gördük. Başta Diyarbakır Valisi, Emniyet Müdürü, Belediye Başkanı’nın buraya yapılan ve boş bırakılan alanı bir an önce yıkmalarını ve buradan kaldırmalarını istiyoruz. Çünkü burada boş kalırsa vatandaşın dini duyguları da suistimal edilecek. Her geçen boş yapının önünde durup dua ediyor" dedi.

turbe3