Haber - Zafer Tüzün

Ziraat Fakültesi Mezuniyet Törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Denli, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, Akademik ve İdari personellerin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet törenine; Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Vural, Tarım ve Orman Bakanlığı Diyarbakır İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürü Ayhan Öğreten, GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Mehdi Sümerli, Tarım Kredi Kooperatifi Diyarbakır İl Müdürü Ömer Atilla, Diyarbakır TKDK İl Koordinatörü Hikmet Güneş, ÇAYKUR Bölge Müdürü Ali Satı, Diyarbakır Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Abdussamed Ucaman, Et ve Süt Kurumu Diyarbakır Müdürü Sayın Hüseyin Altun, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nihat Nurbaki, KOSGEB Diyarbakır İl Müdürü Vedat Güler, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Abdullah Çetinkaya ve Yenişehir Ziraat Odası Süleyman İskenderoğlu da törene katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasını takiben, tören açılış konuşmalarında fakülte birincisi mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi. Öğrencilerinin mezuniyetleri ile birlikte mesleki hayata başlangıç yaptığını belirten Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Denli, Tarımsal üretimde Ziraat Mühendisliği mesleğinin öneminden bahsetti ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan ise tarım sektörüne her zaman ihtiyaç ve insanoğluna en yakın meslek olduğunu belirterek, öğrencilere yabancı dil eğitimi ve yükseköğretimlerine devam etmelerini tavsiye etti.

Fakülte ve bölümlerde dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgesi takdimi yapıldı. Ayrıca mezuniyet törenine ürünleri ile destek sağlayan firma temsilcilerine de plaket takdim edildi.