BURÇ YORUM - Veli BALTACI

KOÇ BURCU

İnsanlara nasıl davrandığınız hakkında biraz düşünebilirsiniz. Yanlış ve hoşunuza gitmeyen bazı şeyler gördüğünüzde bunları nasıl düzeltebileceğinize odaklanacaksınız. İhtiyacınız olan öngörüler bazen bakamadığınız yerlerde saklı olabilir, yönünüzü oraya doğru dönün. Duygusal dünyanızdaki  zararlardan yola çıkarak daha somut, problemleri çözme odaklı ve ciddi bir tutum almanızda fayda var. Para kazanma konusunda öncelikle sürekliliği yatırım yapmanız gerekebilir. Eğer bunu vurgulayan siz değilseniz, karşınıza çıkacak kişilerin tecrübelerini ve önerilerini dikkate almanızda fayda var. 

BOĞA BURCU

Maddi tercihler vermek için aceleci davranabilirsiniz. Her şeye geç kalmışlık hissinde olmak size yanlış hatalar yaptırabilir. Her şeyin zamanla, mantıkla ve çabayla var olabileceğini unutmamalısınız. Sizin için doğru olan kararlardan yana olun. Risk ve kayıplarla yüz yüze gelmemek adına tedbirli davranmanız  gerekebilir fakat bunun bir önyargıya dönüşmesine izin vermemelisiniz. Fiziksel ve psikolojik açıdan zinde olmak isteyebilirsiniz. Bu ikisinin birbiri ile bağlantılı olduğunu, birbirini yansıttığını net bir şekilde göreceksiniz. Hayatınız da bir karar alırken bunu da göz ardı etmemeniz gerekebilir.

İKİZLER BURCU

Ailenizin ve yakın çevrenizin destekleriyle kafanızı karıştıran konulara çözüm sağlayabilirsiniz. Bunun getireceği hafifleme hali, kendinizi anlamanızı ve fark etmenizi kolaylaştıracaktır. İmzalı ve yazılı işlerinizi tamamlamak gerektiğinde, ikinci bir gözün kontrolü daha önemli olabilir. Bazı şeyleri gözden kaçırmış olabilirsiniz. Hayatınızda yoluna gitmeyen ilişki ve düzenleri gözden geçirmek, maddi ve manevi açıdan yenilenmek adına pek çok fırsatınız olabilir. Yaşamın hep aynı düzende gitmeyeceğini anlamalı ve kendinizi belli kalıpların içinde tutmaktan vazgeçmelisiniz. Geride bıraktığınız yılda bunun örneklerini yaşadınız. O günleri yeniden hatırlayın ve kendinizi nerede güncellemeniz gerektiğini görün. İfadelerinizin yanlış yerlere gitmemesi, ilişkilerinizde pürüzlerin çıkmaması için sağduyu ve mantıkla hareket etmeniz önemli olacaktır.

YENGEÇ BURCU

Günlük sorumluluklarınızdan dışında kendinize zaman yaratmalısınız. Fiziksel olarak dinlenmeye ihtiyacınız olabilir bunu karşılamalısınız. Bu yoğunluk ve koşturmaca isteğinizin altında bir şeylerden kaçma, bir şeyleri bastırma hissi yatıp yatmadığından emin olmalısınız. Ne kurmak istediğinizi düşünebilirsiniz. Bu aralar çevrenizdeki insanların görüşlerini de alarak hayatınıza katmak istediğiniz duyguyu, işi, planı, düşünceyi, davranışı şekillendirebilirsiniz. Otorite figürleriyle bir araya geleceğiniz ya da bir otorite figürüne dönüşeceğiniz gelişmeler gündeme gelebilir.

ASLAN BURCU

Zamanı iyi kullanmakta zorlandığınız anlar yaşayabilirsiniz. Daha sakin ve planlı olmaya çalışmak bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bir defter edinmek, bir iş hayatınız olmasa bile günü nasıl geçireceğinizi yazmak ve buna sadık kalmaya çalışmak daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Yeni yılın ilk zamanlarında, geçen zamanın değerlendirmesini yaparak şimdiki yol haritanızı belirleyebilirsiniz.  Sağlığınıza, işinize, birikiminize, ev düzeninize nasıl yatırım yaptığınızı, ne kadar katkı sağladığınızı göreceksiniz.Girişimleriniz sonuçlanabilir, kararlarınız netleştirebilir. Özellikle parasal kayıplarla ilgili konularda şansınızın döndüğünü görebilirsiniz. Pes etmek sizin kitabınızda yazmaz.

BAŞAK BURCU

Yoğun bir hafta geçirebilirsiniz. Beslenme düzeninizi bozacak durumlardan kaçınmanız fiziksel ve psikolojik enerjinizi korumanıza dikkat etmelisiniz. Bu hafta bir karar alırken bunun ne getireceğine, ne gerektirdiğine de iyi odaklanmalısınız. Bir karar verme aşamasındaysanız, yol haritası belirleyecekseniz hislerinizi, yaşadıklarınızı ve beklentilerinizi objektif bir şekilde ele alarak ilerlemeniz önemli olacaktır. Yeni bir ilişki, karar, hayat düzeni ve iş planı sürecinde olabilirsiniz. Başlayacak olan her şeyin size keyif alacağınız alanlar oluşturacağını unutmayın. Bu, tüm belirsizlik ve huzursuzluk hissinizi ortadan kaldırmaya yetecektir.

TERAZİ BURCU

Dış görünüş kadar sağlığınızın da iyi olması gerekmetedir. Sıvı alımı konusunda alışkanlığınızı düzenlemek, daha ferah ve hafif gıdalara yer vermek psikolojik ve fiziksel sıkıntılarınızın üstesinden  gelmenize yardımcı olabilir. Bu hafta hazırlıklarınızı buna göre yaptığınızda ilerleyen günlerde faydasını görmeye başlayabilirsiniz. Sosyal hayatın içinde olmak insan ilişkilerinizi geliştirmenizi, ilişkilerle ilgili beklenti ve tutumlarınızı güncellemenize olanak sağlayacaktır. Kaderci bir yapıdan vazgeçip rotanızı kendiniz çizmelisiniz bu aralar. Bunu sadece duygusal konularda değil maddi anlamda da yapmanız gerekebilir

AKREP BURCU

Bu aralar kendinizi daha iyi hissetmeniz için hali hazırda sürdürdüğünüz bazı etkinliklere ara vererek kendinizle, sevdiklerinizle vakit geçirmek size iyi gelecektir. Günübirlik planlar, sizin öncelikli bulduğunuz konular bugünü daha kaliteli bir şekilde geçirmenizi sağlayabilir ve kendinizi biraz bunun akışına bırakabilirsiniz. Ertelemek kelimesini yaşamınızdan çıkarmanız gerekir net bir şekilde. Maddi ve manevi gelişmeler önemli olacaktır sizin için. İsteklerinizin, aldığınız karşılıkların altında yatan nedenleri iyi anlamanızda fayda var. Evlilik, kendi düzenine girme, iş dolayısıyla farklılık yapma gibi konular gündeminize gelecektir. Maddi imkanlarınız ölçüsünde hareket etmeniz gerekebilir bu aralar.

YAY BURCU

Eviniz ve sevdiklerinizle ilgilenemediğiniz, onlarla vakit geçiremediğiniz anların pişmanlığını hissediyorsunuz bu aralar. Hapsolmak ve gereken ilgiyi göstermek arasındaki farkı aştığınızda bunu yapmak sizin için daha kolay olacaktır. Yaşadığınız yeri güzelleştirmek yaşantınızı da güzelleştirecektir. Her ne ile ilgileniyor olursanız olun bunu nasıl anlattığınız ve pazarladığınız önemlidir. Kendinizi bu anlamda geliştirmelisiniz. İşinizi, kafanızdakileri, dyugularınızı ifade etmekle ilgili yeni bilgiler edinin. Sosyal medya ve yapay zekayla ilgili konularda kendinizi geliştirmeniziz sizin faydanıza olacaktır. Bu sizin keşfedilmenizi hızlandırabilir. Farklı bir kafada olmak insanlara olan konumunuzu değiştirebilir.

OĞLAK BURCU

Sosyal Medyada ve çevrenizle fazlaca vakit geçiriyor olabilirsiniz. Bunun verdiği rahatsızlığı canınızı sıkıyor olabilir. Doğru bir denge ve sınır yakalayamadığınızda huzursuz olmak yerine bunu keyifli duruma getirmek için özen göstermeniz daha mantıklıca olacaktır. Bu hayatı daha iyi hale getireceğiniz detayları ve püf noktaları öğrenebileceğiniz gelişmeler kapınızda olabilir bu aralar. Biraz bunu kollayacak şeyler üzerinize dikkatinizi verin. Maddi olarak, gelir gider hesabınızı iyi değerlendirmelisiniz. Heyecan ve hevesle mühim ve abartılı harcamalar yapabilir, fazla cömert davranabilirsiniz. Olumsuz bir durumla, riskle karşılaşmadan bunu dizginlemeniz sizin çok daha faydalı ve önemli olacaktır.

KOVA BURCU

Maddi konularda mantıklı sonuçlarla ve durumlarla hareket etmelisiniz. Borçlanma ve ödemelerle ilgili endişelerinizi doğru yönetmek için bugün hesaplarınızı gözden geçirip bu konuda daha sizin faydanıza olacak adımlar atabilirsiniz. Aşk konusunda bu aralar gizleniyorsunuz. Gizlenmek sadece sizi değil yapabileceklerinizi de saklar. Saklandığınız yerden çıkmalısınız. İş hayatınız, sosyal ilişkileriz, duygusal romantik meseleler, bedensel değişimler açısından karşılaşabileceğiniz çok fazla tercih, yöntem görünürde. Bunları size getirebilecek insanları kaçırmayın. Onlara yapışın. Aklınızdan geçirin, yazıya dökün ve hayatta yaşamaya başlamak için adım atın. Bu durum bu kadar basitken bunu zorlaştıran kafa karışıklıklarından uzak durmanız gerekmektedir.

BALIK BURCU

Kişisel gereksinimlerinizin bir listesini çıkararak bu hafta tüm eksiklerinizi tamamlamaya ayırabilirsiniz. Hem havanızı hem bakış açınızı değiştirecek bir hafta geçirmek adına tek başınıza hareket sizin için çok daha faydalı olabilir.Bu aralar kalabalıktan biraz kendinizi sıyırıp yalnız takılmak isteyebilirsiniz. Kendinizi gördüğünüzde ise bazı taşlar yerine daha iyi oturabilir. Fiziksel ve manevi açıdan sizi kısıtlayan alışkanlıklar, düşünceler, sosyal ortamlar ve ilişkiler konusunda kayda değer farkındalıklar yaşayabilirsiniz. İyi ve kötü sürprizlere hazır olun. Beklemediğiniz yerden gelecek bilgiler ve konular size bazı tavırlarınızı, mesafelerinizi güncelleme gereği yaşattırabilir. Yaratıcılığınızı geliştirmek, yeni planlar yapmak adına her zaman mükemmel bir potansiyele sahipsiniz. Bunun unutmayın. Odağınızı dağıtan, sizi negatif anlamda etkileyen ya da dibe çeken faktörleri en aza indiriyor ve yolunuza bakıyorsunuz.

Editör: Veli BALTACI