Hakkari'de DEM Partili Eşbaşkan M. Sıddık Akış'ın tutuklanarak yerine kayyım atanmasına tepkiler sürerken, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, uygulamayı anayasayı işaret ederek savundu.

TATVAN AÇIKLAMASI: TERÖRLE MÜCADELEDE BİRLİK OLMALIYIZ

Tatvan'da hakkında soruşturma açılan DEM Partili Eşbaşkan Erol hakkında da konuşan Tunç, şu ifadeleri kullandı:

"Terörün her türlüsüyle mücadele eden bir ülkeyiz. Bu anlamda birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız milletçe terörle mücadele konusunda. Özellikle milletin oylarıyla seçilenler, demokratik siyaset yapmak isteyenler, gerek parlamentoda gerek yerel yönetimlerde bu konuda milletimizin birlik ve beraberliğini bozacak tutum ve davranışlardan kaçınmak durumundadır.

Tatvan'da ve bazı belediyelerde gördüğümüz, devletin birliğini temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızın resminin kameralar eşliğinde birtakım beyanlar kullanılarak indirilmesi birliğimize yönelik bir saldırıdır. Dolayısıyla hem Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik bir hakarettir hem de milletin birliğini bozmaya yönelik bir tutum ve davranıştır.

Tatvan'da da böyle bir soruşturma açılmıştır. Bu tutum ve davranışlara, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu tür eylemlere fırsat vermemek lazım. Herkesin bu konuda sorumlu davranması lazım."

Kaynak: HABER MERKEZİ