Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanlığına vekaleten görev yapan Mehmet Raşit Ocak İl Başkanlığına atandı. Ocak, yaptığı açıklamada, “Teşkilatımla birlikte şu şehri azim Diyarbekir’in yükünü almaya gayret edeceğim” dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın’ın istifası üzerine vekâleten Av. Mehmet Raşit Ocak il başkanı görevini yürütüyordu. Partinin Ankara'daki merkezine mülakat için çağrılan il başkan adayları arasında görevi vekâleten yürüten Raşit Ocak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra AK Parti Diyarbakır İl Başkanı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendisini İl Başkanı olarak seçtiği için teşekkür etmek istediğini söyleyen Ocak,” İnşallah bu göreve, bu güvene layık bir eda ile teşkilatımla birlikte çalışma ve çaba içinde oluruz. Cumhurbaşkanımız nasıl ki bu ülkenin yükünü taşıyorsa, 85 Milyon vatandaşın derdiyle dertleniyorsa, ecdadımızın bize bıraktığı tarihi misyonu omuzlamışsa ben de teşkilatımla birlikte şu şehri azim Diyarbekir’in yükünü almaya gayret edeceğim” dedi.

Bugün İl başkanlığı görevine resmen başladığını duyuran Ocak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim gayemiz öncelikle az konuşup çok iş yapmak olacaktır inşallah, bizim görevimiz her bir oy kullanımın ne anlama geldiğini milletimize açık seçik anlatmaktır.  Sayın Cumhurbaşkanımız gibi gece gündüz demeden bütün gücümüzle 17 İlçe teşkilatımız Kadın ve Gençlik Kollarımız ile birlikte her vatandaşımıza ulaşmak. Gördüğümüz herkesi kucaklayacağız, ulaşabildiğimiz her eli sıkacağız, anlatacağız, akılları ve gönülleri fethetmeye devam edeceğiz.

"Her alanda çalışmalara başlayacağız"

Atacağımız adımlardan biride daha sonra kamuoyu ile paylaşacağımız numaralara vatandaşlarımız şikayetlerini bildirebilir, ya da talebini bize ulaştırabilir. Hakaret ve hayâ sınırını aşmadıkça gelen her mesaj dikkate alınacak, durumu olumlu ya da olumsuz ilgili kişiye netice bildirilecektir.

Biz biliyoruz ki yerel seçimlerde başarılı olmanın ölçülerinden bu kentin sorunlarının çözümünde gösterilen hüner ve dirayete bağlıdır. Bu halk için bu şehir için bu ülke için tarihi sorumluğumuz var ve bu tarihi anı tüm teşkilatımızla birlikte en güzel şekilde başaracağımıza inancım tamdır. Yerel yönetimler için ilçe belediye başkan adaylığı talebiyle şimdiye kadar 86 Müracaat eden kardeşimiz mevcut partimize gösterdiği ilgiden dolayı tüm Aday Adaylarımıza huzurunuzda teşekkür etmeyi borç bilirim. İnşaallah bu müracaatlar arasında hakkaniyet ölçüsünde yapılan bir değerlendirme sonucu hak eden adaylar önümüze çıkar, onlarla birlikte halkımızla daha rahat selamlaşma imkânımız olur.”

Editör: Beritan KAYA