Uzun yıllar AK Parti’de siyaset yapan, partinin birçok kademesinde görev alan ve 2019 yerel seçimlerinde Dicle Belediye Başkan Adayı olan Halit Aydın, 31 Mart’ta yapılacak seçimler öncesinde Yeniden Refah Partisi tarafından Dicle Belediye Başkan adayı gösterildi.

Ak Parti’den Istifa Etti! Diyarbakır’da Aday Oldu2


Eski partisi AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunan Aydın, ”2019 yerel yönetim seçimlerinde doğduğum yerde, Dicle’mde aday oldum. Halkımızın teveccühü ile güzel bir oy aldık. 2024 yerel seçimlerinde başladığımız görevi tamamlamak amacıyla tekrardan bir adaylık başvurumuz oldu; tekrardan hizmetin önünü tıkayan odaklar devreye girip ilçemizin geleceğine bir darbe vurmuştur.

Ancak bugün itibariyle bir uyanışın ateşini yakıyoruz. Arkamızda kimse yok, yanımızda bütün Dicle halkının varlığını hissediyoruz. Ayrıca belirtmek isterim ki, ilçemizde bulunan teşkilatların son dakikaya kadar kapılarının tarafımıza açık olduğunu görmek bizim için büyük bir şeref. Hizmet gayemizi Yeniden Refah Partisi çatısı altında, ilçemizdeki kanaat önderlerinin de görüşlerini alarak devam ettireceğiz" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ