Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sonrasında basın toplantısı düzenleyen Çelik, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını ele aldıklarını söyledi. Çelik, "Milli iradeye sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreçte Cumhur İttifakı teşkilatları son derece iyi bir iş birliği içerisinde yan yana çalıştılar, çok güçlü bir dayanışma sergilediler. İttifak içerisindeki tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Halkın mesajını net şekilde ele alacakların söyleyen Çelik, "31 Mart seçimleri önümüzdeki dönem izleyeceğimiz siyaset ve izleyeceğimizi yol açısından bir dönüm noktası olacaktır. Bu çerçevede 31 Mart seçimlerinin partimize dönük mesajlarını en net, en derinlemesine şekilde okuyacağımızı, ele alacağımızı ifade ediyoruz. Bu seçimde yüksek teveccüh gösterilen yerlerde daha iyisini yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tabii arzu etmediğimiz sonuçların olduğu, arzu ettiğimiz sonuçları ulaşamadığımız yerler var. Bu yerlerle ilgili olarak da verilen mesajı bütün boyutlarıyla ele alacağız" dedi.


VAN’DA KARARI YSK VERİR”

Halkın iradesine itirazın söz konusu olamayacağını belirten Çelik, Van Büyükşehir Belediyesi seçimini kazanan DEM Partili Abdullah Zeydan'ın başkanlığının düşürülmesini hatırlatarak, şunları söyledi: "Bu konu il seçim kurulunun taktirinde olan bir konu. Şartların yerine gelmemesi nedeniyle İl Seçim Kurulu böyle bir karar vermişti. Burada İl Seçim Kurulu yetkili. Konu hukuki bir konu. 'Demokratik tepkimizi gösteriyoruz' deniyor ama sokaklar yakılıp yıkılıyor. Bunu şiddete dönüştürmenin demokrasiyle bir bağı yoktur. İtirazlar yapılır son kararı YSK verir.”

Kaynak: HABER MERKEZİ