FARUK BALIKÇI - HABER


Amedspor Yüksek istişare kurulu Burç Baysal başkanlığında bu akşam yaptığı ve 3 saat süren toplantı sonunda kararını açıkladı. YİK'in yaptığı açıklamada şöyle denildi:

"Amedspor’un çok zorlu süreçlerden bugünlere gelmesinde temel faktörlerden biri;  şahıslardan, sivil topluma , Amed şehrinden,  uluslararası desteklere kadar tam bir koordinasyon ve dayanışma ruhu ile ortak müşterekler etrafında hareket edilmesidir.
 
Bu inançlar etrafında oluşmuş değerlerin spekülasyonlara kurban edilemeyeceği gerçeğini tüm kamuoyuna paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur.

DİĞER ADAYLAR KENDİ İRADELERİYLE ÇEKİLDİLER

Bu birliktelik ve dayanışma ruhu esas alınarak planlanan kongre kararı sürecinde ortak akıl ve kolektif bilinçle yaklaşılmıştır.
Bu süreç tamamen şeffaf olarak yürütülmeye çalışılırken, birden fazla adayın olması ve bu yönde görüşmeler yapılması demokratik teamüllere inancımız gereğidir.

Gelinen noktada diğer adayların kendi iradi kararları ile mevcut başkanımızın lehine çekilmesi, nasıl bir ruh birlikteliği içinde hareket edildiğinin de açık göstergesidir.  

AZİZ ELALDI İLE DEVAM EDECEĞİZ

Kulüp başkanımız; Sayın Aziz ELALDI ‘ nın sürece dair açıklaması da; bu sürecin pozitif anlamda yürütülmesine katkı sunmuştur.

Göz bebeğimiz Amedspor kongresi; güçlü bir yönetim şiarı ile Sayın: Aziz ELALDI başkanlığında sürece  ve beklentilere cevap olabilecek kapsamda yürütülecektir. Gün Amedspor etrafında birlik olma günüdür. Herkesi Amedspor kongre sürecinde kenetlenmeye ve güç katmaya davet ediyoruz."

Muhabir: Faruk BALIKÇI