Diyarbakır Emniyeti ile Amedspor Kulübü topu birbirlerine attı.

TFF 2. Lig Kırımızı Grup’ta geçen hafta oynanan Menemenspor müsabakasından sonra şampiyonluğunu ilan ederek tarihi bir başarı yakalayan Amedspor 10 yıl sonra 1. Lige yükseldi.

GAZETECİLER KAMERA İLE GİREMEYECEK

Amedspor’un tarihi şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili çalışmalar devam ederken, kentte görev yapan gazetecileri üzecek bir gelişme yaşandı. Kentte görev yapan onlarca gazeteci, bu akşam Diyarbakır Stadyumunda yapılacak kutlamalara hazırlanırken şok ile karşılaştılar. Amedspur Kulübü, kentte görev yapan gazetecilerin bulunduğu grupta yaptığı paylaşımda, gazetecilerin tribünlerden maçı izleyebileceği ve stadyuma kameralarla ile girmemeleri gerektiği bildirildi.

GAZETECİLER KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Gazetecilerin bu karara tepki göstermesi üzerine Amedspor yetkilileri, söz konusu düzenlemeyi kendilerinin değil, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığını dile getirdi. Bunun üzerine Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti sorunun çözümü için devreye girdi. Ancak sorun çözülmedi.

Amedspor: Emniyet izin vermiyor

Tarihi kutlamalara saatler kala Diyarbakır Emniyeti ile Amedsopr Kulübünün gazetecilerin çalışma alanıyla ilgili topu bir birine atması tepkiye neden oldu.

Kaynak: Haber Merkezi