HABER - Faruk BALIKÇI

Dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyen taraftarına deplasman yasağı uygulanan Amedspor, şampiyon olarak en iyi cevabı verdi. Yeşil kırmızılı takım, taraftarsız da şampiyon olunabileceğini gösterdi. Amedspor, geçtiğimiz sezon çok konuşuldu. Sürekli gündeme geldi. Bu da Amedspor’un büyüklüğünü gösteriyor. Dünyanın dört bir yanında taraftarı bulunan Amedspor’un 1’nci Lig’de adından daha çok söz edileceği şimdiden işaretlerini görüyoruz.


Sezon başlamadan birçok spor internet sitelerinin kendilerine göre transfer listesi oluşturdular. Amedspor haberlerinin ilgi görmesi ve taraftar çoğunluğu nedeniyle bu tür haberlere tanık olduk.


BU YIL Kİ ANA HEDEF SÜPER LİG

Bu sezon geleceğin Amedspor’unu yaratmak için “Hedef Süper Lig” şiarıyla yola çıkıldı. Futbola farklı teknik açısıyla yaklaşan Ersun Yanal, Amedspor’da bu ışığı gördüğü için Teknik Direktör olarak Amedspor’u tercih ederek, meydan okudu. Çıktığı bir TV kanalında Amedspor formasını giyerek ilk adımını attı. Türkiye milli takımını da çalıştıran, Fenerbahçe, Trabzonspor gibi kulüplerde teknik direktörlük yapan Yanal’ın 1’nci Lig bir takımını tercih etmesinin nedeni Amedspor’da gördüğü ışıktır.


YANAL, SABREDEREK, PLANLAYARAK ADIM ATIYOR

Yanal, Avrupa’daki profesyonel kulüplere benzer bir uygulama içerisine girerek ilk işi kulüp binasından başladı. Futbolcuların daha rahat edebileceği bir barınma ortamının psikolojik olarak futbola da yansıyacağını düşündü ve fiziki değişikliğe gitti. Bir haftadan beri başlayan kampta ise eksik gördüğü mevkilere göre transfer yürüteceği ve bu işi sabrederek, planlayarak yapıyor. Fiziki, teknik, taktik  değişiklikler, kampa alt yapıdan 4 futbolcunun da dahil edilmesiyle gençlere önem veren Yanal’ın uzun vadeli geleceğin Amedspor’unu yaratmak adına yola çıktığının adımları görülüyor. İşte bu yüzden Amedspor’u tercih eden Ersun Yanal’ın Amedspor’un teknik patronluğunu uzun süre sürdüreceği öngörülüyor.

Merak ettiğim ise, 7 yıldan beri taraftara uygulanan deplasman yasağı karşısında Yanal’ın nasıl bir tavır alacağıdır. 1. Lig’de daha görünür olacak Amedspor’a karşı bu yasak devam edecek mi? Yoksa Yanal ile birlikte yasak kaldırılacak mı?

Muhabir: Faruk BALIKÇI