Spor yazarı İrfan Gözen ve Hacıbaba Pastaneleri yönetim kurulu üyesi Ömer Elaldı’nın organize ettiği dostluk maçında Amedspor yöneticileri, gazeteciler, taraftar grupları ve spor yazarları dostluk maçında bir araya geldi. Amedspor Tesislerinde yapılan dostluk maçına Amedspor yöneticileri Ahmet Ölmez, Mehmet Akgün, Sportif direktör Murat Yiğiter, eski Amedspor başkanvekili Ömer Elaldı, gazeteciler Ferit Aslan, Veysi Polat, Hamza Özkan, İlyas Akengin, spor yazarları İrfan Gözen, Yusuf Umut Kardaş, Barikat taraftar grubundan Hidayet, Azrailler grubundan Ferhat Emek ve Amedspor taraftarler Dernek üyeleri katıldı.  Karşılaşmayı Diyarbakır bölgesinden deneyimli hakem Fırat Kasımoğlu yönetti. 
Amedspor tesislerinde oynanan dostluk müsabakasında her iki takım oyuncuları büyük güç sarf etti. Maçın ilk yarısı berabere biterken, basın mensupları ve spor yazarları ikinci yarıda üstünlük sağlasa da Amedspor taraftarlar derneği’son dakikalarda bulduğu gollerle farkı kapattı. 
Karşılaşma dostluk içinde biterken, maç sonrası Amedspor’un eski Kulüp Başkanvekili Ömer Elaldı’ya doğum günü sürprizi yapıldı.
Öte yandan maç sonrası gazeteciler ve spor yazarları Karkas Medya ekibine günün anlam ve önemine ilişkin röportaj verdi.