Fuat Bulut- Özel Haber

2. Lig Kırmızı Grup’ta dün oynanan Kastamonuspor-Amedspor müsabakasında yeşil kırmızılı takım önemli bir galibiyet elde etti. En yakın rakibini 1-0 yenen Amedspor, ligin bitimine 3 hafta kala Kastamonuspor ile olan puan farkını 6’ya çıkardı.

KENTTEKİ COŞKU DALGA DALGA YAYILDI

Diyarbakır’ın futboldaki güçlü temsilcilerinden biri olan Amedspor’un şampiyonluğa ilk kez kapı aralaması, sadece kentte değil Doğu ve Güneydoğu’da ve batı kentlerinde büyük sevince neden oldu.

Özel uçakla Kastamonu’dan dönen kafile, havalimanında binlerce kişi tarafından karşılandı; kutlamalar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

BABASININ MEMLEKETİNDEN KUPA EMOJİSİ

Diyarbakır’da Amedspor karnavalı yaşanırken, takıma en anlamlı destek, takım formasını giyerken trafik kazasında hayatını kaybeden efsane kaptan Şehmus Özer’in oğlundan geldi.

Çetin Özer, sosyal hesaplarından Amedspor galibiyetini kutlayan taraftarları paylaşarak, “Mutlaka kazanacağız dedik kazandık” ifadelerini kullandı. Futbolcu olan Çetin Özer, babasının mezarının bulunduğu Ergani’de yaptığı paylaşımda, sözlerinin yanına ayrıca yeşil kırmızı kalp ve kupa emojisini de ekledi.

Muhabir: FUAT BULUT