Süper Lig'de şampiyonluk yarışı son haftaya kaldı. Konya deplasmanında 3 puanı 3 golle alan Galatasaray, şampiyon olmayı başardı. Galatasaray'ı haftalardır takip eden Fenerbahçe ise kendi evinde küme düşen İstanbulspor'a 6 gol atarak ligi ikinci sırada tamamladı.

İki takım arasında geçen şampiyonluk yarışında astrolog Meral Güven de yaptığı yorumlarla ön plana çıktı. Güven, ısrarla Fenerbahçe'nin şampiyon olacağını anlattı.
Yaptığı yorumlarla sosyal medyada prim yapıp takipçi ve izlenme sayılarını hızla artıran Güven, Galatasaray şampiyon olunca başta Fenerbahçeliler olmak üzere tüm futbolseverleri kızdıran paylaşımlar yaptı.

Güven, "Yüce Mevlama şükürler olsun ki hevesinizi kursağınızda bıraktı. Geçen yıl ölmüş çocuğuma küfür edip, beni tehdit ediyordunuz ve adamın böyle işte hevesini kursağında bırakırlar. Oh canıma değsin, beter olun. Allah'a ortak koşmak neymiş gördünüz mü? Rabbim sana şükürler olsun dualarımı kabul ettin. Yarabbim çok şükür. Beni Allah gibi gördünüz ya alın bakalım sonuca, beter olun öyle küfür edilmez böyle hevesinizi kursağınızda bırakırlar" ifadelerini kullandı.

Astrolog Meral Güven Böyle Gözaltına Alındı (1)

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Çirkin yorumlarının ardından hızını alamayan Güven, bu kez de sosyal medya hesabından canlı yayın açtı. Güven, bu yayında da yine futbolseverleri hedef alıp, ağza alınmayacak küfürler yağdırdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Astrolog Meral Güven'in yapmış olduğu belirtilen, canlı video kaydında sarf edilen sözler ile ilgili olarak "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan dolayı re'sen soruşturma başlattı.

Gözaltına alınan astrolog Meral Güven'in tehdit, hakaret, yaralama ve uyuşturucu dahil toplam 6 sabıkasının bulunduğu ortaya çıktı.

Astrolog Meral Güven Böyle Gözaltına Alındı (2)

Hakkında adli işlem başlatılan Güven'in, "tehdit ve hakaret"ten iki olmak üzere, "kişilerin huzur ve sükununu bozma", "kasten yaralama", "kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın alma, kabul etme veya bulundurma" ile "taksirle yaralama" suçlarından toplam 6 kaydı olduğu belirlendi.

Kaynak: HABER MERKEZİ