Partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Bakırhan, DEM’in kapatılmasını isteyen Bahçeli’ye yanıt verdi. Bakırhan, “Tuttuğu takım küme düşünce bu sene düşme kalksın, oyu düştüğünde baraj kalksın diyen, hoşuna gitmedi diye güneş doğmasın diyen, siyaseten baş edemiyor diye DEM Parti kapatılsın diyen toplum ve akıl düşmanı anlayışa bir önerimiz var. Her şeyi kapatma sevdanızdan önce ağzınızı kapatın. Türkiye’ye en büyük hayrınız bu olur” dedi.

“MAFYA VE ÇETELER TÜRKİYE’Yİ KONTROL EDİYOR”

Türkiye’yi mafya ve çetelerin kontrol etiğini ifade eden Bakırhan, şöyle devam etti: “Eskiden devlet mafya ve çeteleri kontrol ederdi, hiçbir mafya devletin haberi olmadan bir çöpü kaldırıp başka yere koymazdı. Bugün Türkiye'de artık mafya ve çeteler Türkiye'yi kontrol ediyor. Yargıda varlar, sanatta, sporda varlar. Hükümet yetkilileri uyuşturucuyla mücadele en büyük amacımız diyor. O halde buradan İçişleri Bakanlığına ve AKP Hükümetine sesleniyorum; uyuşturucu ile mücadele etmek istiyorsanız iktidarınızın içinde çöreklenmiş çetelere dur deyin. Çürümeye son vermek mi istiyorsunuz? JİTEM ittifakını bitirin. JİTEM ittifakı devam ettikçe katiller çakarlı araçlarla taşınacaktır!

“ASGARİ ÜCRET EN AZ 32 BİN TL OLSUN”

‘Temmuz ayında zam yapmayacağız, kira artışındaki yüzde 25'lik sınırı da kaldıracağız' diyorlar. Açıkça topluma aç kalın, açıkta kalın, ölün diyorlar. Halkımıza reva görülen emekçilere ve emeklilere görülen bu yaşamı kabul etmiyoruz. bunun için bugünden başlayarak Temmuz ayına kadar asgari ücretin ve emekli maaşlarının başlatılması için bir kampanya yürüteceğiz. Yoksulluk sınırı asgari ücretin en az yarısı kadar olsun. Asgari ücret en az 32 bin TL olsun. Memurlara verilen seyyanen zam artışı kamu emeklilerine de verilsin. En düşük emekli maaşı da asgari ücret seviyesine çekilsin.

SOKAK HAYVANLARI TASARISI

Gariptir yasa tasarısının adı Hayvan Hakları Yasa Teklifi. İçeriğinde hayvan hakları yok. Hayvanları katledecek teklifler var. Bu yasa tasarısına karşı mücadele edeceğiz."

Kaynak: Haber Merkezi