Diyarbekirspor tepki olarak maçlarını İstanbul’da oynamayı planlarken, Amedspor da başka şehir seçeneğini masada tutuyor. Vali Ali İhsan Su’nun, sorunların çözümü konusunda ilgili kurumlara talimat verdiği öğrenildi. Ancak şu ana kadar somut bir gelişme olmaması kaygıları artırıyor.

LİGİN BAŞLAMASINA 3 HAFTA KALA ÇÖZÜM YOK

Diyarbakır’da tesis sorunu çözülmeyen Diyarbekirspor, bu yüzden kamp dönüşü kente dönmeyecek. Bu konuyla ilgili şu ana kadar sürdürülen görüşmeler sonuçsuz kaldı. Takımın nerede kalacağı büyük bir soru işareti.

İki kulübün, maçlarını oynadığı Diyarbakır Stadı konusunda Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile yaşadığı sorunlar da çözümsüzlüğünü koruyor. Bu hafta yapılan görüşmelerden sonuç çıkmaması gerginliği ve krizi daha da tırmandırdı.

İki kulüp de tepki olarak maçlarını başka sahada ya da başka tesiste oynamayı planlıyor. Bu seçenek güçlü şekilde masada tutuluyor.

YETKİLİLERDEN SOMUT ADIMLAR BEKLENİYOR

Diyarbekirspor, tepki olarak maçlarını İstanbul ya da başka şehirde oynamak için planlar yapıyor. Amedspor da bu durumu önemli bir seçenek olarak değerlendiriyor.

Sorunlara çözüm üretilmemesi halinde gelecek hafta çok daha geniş katılımlı basın açıklaması ve eylem yapılması gündemde. İki kulüp de sorunun diyaloğla çözülmesi taraftarı olduğunu ifade ederek yetkililerden somut adımlar bekliyor.

(HABER MERKEZİ)