HABER - Faruk BALIKÇI

Geçtiğimiz yıl 2.ligden düşen Batman Petrolspor bu yıl rekora doğru koşuyor. Oynadığı 15 karşılaşmada 11 galibiyet, 3 beraberlik ve bir mağlubiyet alan Batman Petrolspor 36 puan ile lider. Rakip fileleri 27 kez havalandırarak sadece yedi gol yedi.

 TPAO yönetime geldi, Petrolspor uçtu

Bölgenin en eski takımlarından olan Kırmızı-Beyaz renkli Batman Petrolspor, geçtiğimiz yıl 2. ligden küme düşünce taraftarların baskısı üzerine TPAO yönetimi devraldı. Teknik Direktörlüğe ise daha önce Batman Petrolspor’un 1998’de formasını Mesut Toros’u takımın başına getirdi. Sezon başında iyi bir transfer yaparak şampiyonluk için yola çıkan Petrolspor, meyvelerini toplamaya başlayarak sezon başından beri liderliğini devam ettirdi.

Batman Petrolspor Rekora Koşuyor2

Celal Güzelses’in oğlu kaptanlığını yapmıştı

1960 yılında kurulan Batman Petrolspor’un Diyarbakır’ın ünlü ses sanatçısı Celal Güzelses’in oğlu Erdem Güzelses ilk kaptanlığını yapmıştı. O dönemlerde Kırmızı-Beyaz takımda forma giyenlerin aynı zamanda TPAO’da iş imkânı da sağlanınca futbolcuların ilgi odağıydı. TPAO’nun yeniden yönetimin başına gelmesiyle Batman’da futbol yeniden heyecan yarattı.

Editör: Faruk BALIKÇI