Kayapınar’da eğitim gören her kademeden öğrencilerin o güzel ve masum yüreklerinden dökülen duyguların, düşüncelerin yazıya, resme dönüştüğü 10 bin eser arasından büyük bir titizlikle seçilen 216 eser kitap haline dönüştürülerek, okurlarla buluştu.

Tanıtım toplantısında konuşan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, 2021-2022 eğitim öğretim yılının sonunda güzel bir etkinlikte buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Söz konusu eğitim olunca 5, 10, 20 sene sonrasına da geleceğe ve gençlere yatırım yapıyoruz” dedi.

Kitap okumanın önemine değinen Karaman “216 çocuğumuz kitap okuya okuya bu kitabı yazdı. Bu çalışmanın geleneksel olması, her yıl yeni bir kitap yazılması temennisinde bulunuyorum. Gençlerimize, öğrencilerimize sahip çıkarak onların yanında olduğumuzu göstereceğiz.” diye konuştu.

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Karaman’ın konuşmasının ardından kitabın hazırlanmasından emeği geçen Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Şube Müdürü İbrahim Sezgin, öğretmen ve idarecilere teşekkür plaketi sundu.

Tören, toplu fotoğrafların çekilmesiyle sona erdi.