Dünya İnovasyon Okulu olan Diyarbakır BİL Koleji,  sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, günümüzde velilerin yaşadığı en büyük problemlerden birisi olan çocukların teknoloji kullanımı ile ilgili alanında uzman Doç. Dr. Yavuz Samur’u Diyarbakır halkıyla bir araya getirerek farkını ortaya koyan bir seminer gerçekleştirdi.

1995 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve BİL Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa AYDIN tarafından kurulan ve Eğitim Girişimcisi Ümit KALKO’nun Strateji Geliştirme Kurulu Başkanlığını yaptığı BİL Eğitim Kurumları, Türkiye’nin dört bir yanında 37 Kampüs, 26 Kurs ve 8 Çocuk Üniversitesiyle eğitimde inovasyon oluşturmaya devam ediyor. BAÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Yavuz SAMUR, Diyarbakır BİL Koleji veli, öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya gelerek günümüzde çocukları en çok ilgilendiren teknoloji kullanımı ve Dijital çağda ebeveynlik konularında bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

Diyarbakır BİL Koleji konferans salonunda gerçekleşen seminerde Doç. Dr. Yavuz SAMUR, eğitim ve öğretimde teknoloji kullanımı, dijital eğitsel oyunların kullanılması, eğitimde oyunlaştırma, eğitsel oyun tasarımı, dijital oyun tasarımı, çocukların teknoloji kullanımı, oyun bağımlılığı ve oyun temelli öğrenme konularına değindi. (HABER MERKEZİ)