Bağlar Belediyespor, voleybolda bir başarıya daha imza attı. Mardin’de yapılan genç kızlar bölge şampiyonasına Diyarbakır şampiyonu olarak katılan Bağlar Belediyespor ,şampiyonluğa ulaşarak Türkiye yarı finallerine katılma hakkı kazandı.

 Bu sezon oynadığı maçlarda yenilgi almayan Bağlar Belediyespor’un katılacağı Türkiye Şampiyonası yarı final grubu maçları 18-20 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Maçların yeri daha sonra Voleybol Federasyonu tarafından açıklanacak.

Alt yapıya önem veren bir kulüp olduklarını belirten Bağlar Belediyespor Genç Kız Voleybol Takımı Antrenörü Serpil Karakaş,başarılı çalışmaların semeresini almaya başladıklarını söyledi. Karakaş,”Kız çocuklarını spora kazandırmamız için imkanlar sağlayan Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür ediyorum. Aynı şekilde kulüp başkanımız Ferit Tutşi ve yöneticilerimizin de desteği var. İyi bir alt yapı kurduk. Çocukların spora kazandırılması ve başarılı olması için emek veriyoruz. Namağlup şekilde bölge şampiyonu olduk. Mayıs ayındaki yarı final grubu maçlarında da başarılı olmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

(HABER MERKEZİ)