Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından Kayapınar İlçe Başkanlığı’na iş insanı Hamza Dengiz atandı. Bugün görevine başlayan iş insanı Dengiz, yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kayapınar İlçe Başkanlığı’na giderek, görevi eski Başkanı Mehmet Cemil Dalkılıç’tan aldı. 
Bir grup partilinin de hazır bulunduğu devir teslim töreninde konuşan yeni ilçe Başkanı Hamza Dengiz, ‘Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına girerken yepyeni bir Türkiye inşa etmek için, derin yoksulluğun olmadığı, gençlerimizin ve tüm yurttaşlarımızın gelecek korkusunun olmadığı tam demokrasi ve adalet için, adanmışlıkla çalışan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarafıma uygun gördüğü görev ve sorumluluktan minnettarım” dedi. 

Bu ülkenin hak ettiği refaha ulaşması için, adaletin yerini bulması için, eğitimin yine eski günlerine dönmesi için bürokrasinin liyakat sahibi insanlar tarafından yönetilmesi ve yurttaşların ekonomik refah düzeyini artırmak için CHP’yi seçtiğini belirten Dengiz, “Ülke olarak inanılmaz zenginiz. Bu ülke birçok kez ekonomik krizler atlattı. Ama hiçbir zaman batmadı. Bunun tek nedeni de her anlamda zengin bir ülke olduğumuzdan kaynaklandı. Ülkemiz CHP iktidarı ile güven duyulacak bir ekonomiye, Adalet’e, Anayasaya kavuşacaktır. Ülkemize çok fazla yatırım gelecektir. Bir iş insanı olarak yurttaşların en doğal hakkı olan barınma ve beslenme hakkının tam anlamıyla yine iktidarımız tarafından verileceğinden şüphem yoktur. Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bu konuda sonsuz güveniyoruz” diye konuştu. 

“BEYTİKİ AŞİRETİ BENİ DESTEKLİYOR”

Dengiz, Beytiki Aşireti mensubu olduğunun altını çizerek, “Ben Diyarbakır’da eski adıyla Peyas’tan Karacadağ Alatosun köylerini de kapsayan Beytiki aşireti mensubuyum. Aşiretimiz feodal zihniyet ile değil demokrat zihniyetle yönetilen bir yapıya sahiptir. Aşiretimizde kadınlar oldukça söz sahibi ve aktifler. Ailem ve mensubu bulunduğum aşiretim bu konuda arkamdadır. Bana desteklerini sonuna kadar vereceklerini söylediler” ifadelerini kullandı. 

HAMZA DENGİZ KİMDİR? 
1986 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlköğretim ve Lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladı. 2005 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne giriş yaparken, İkinci üniversite kapsamında Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Türkçe İktisat bölümünde tamamladı. Üniversite mezuniyeti sonrası dil eğitimi için İngiltere’ye gitti. Dil Eğitimden sonra Mersin’de Akaryakıt sektöründe İşletmecilik yaptı. Aile şirketi bünyesinde Mersin ve Ankara İllerinde birçok yapı, onarım ve taahhüt işleri yapıp teslim etti. Bu süre zarfında Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu kazandı ve 2021 yılında bu okuldan mezun oldu. Eş zamanlı olarak Diyarbakır’da Özel Okul İşletmeciliği ve Akaryakıt İstasyonu İşletmeciliği yapmaya devam ediyor. Ayrıca birçok Finans Eğitimi Programlarına katılıp eğitimleri başarıyla tamamladı. Diyarbakır’da yaşamakta olup, evli ve iki kız çocuğu babasıyım”
Hamza Dengiz’in atandığı CHP Kayapınar İlçe Başkanlığının yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu; 
Burak Alkış,
Ferda Yavuz
Mustafa Sandıkçı, 
Mehmet Köse, 
Uğur Ekinci, 
Halise Tutan, 
Mehmet Salih Demir
Ramazan Atlan, 
Cevdet Yıldız,
Canan Demir,  
Mehmet Sayman, 
Seyfettin Çadırcı, 
Mehmet Kılıçaslan, 
Mehmet Özelçi
Nihal Akay Güzel