Zafer TÜZÜN/ Özel HABER
Kayapınar’a bağlı Ayşenur Zarakolu Caddesi Fırat Mahallesi’nde Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi, Gaziler Anadolu Lisesi, Akkoyunlu İlkokulu ve Nasrettin Hoca Anaokulu’nun bulunduğu yerlerde alt yapı çalışması yapan DEDAŞ, okulların başlamasına rağmen çalışmalarını hala bitirmedi. 

Söz konusu bölgede oturan ve çocuklarını okula getiren vatandaşlar, çalışmaların bitirilmesi için DEDAŞ’a çağrı yaptı. Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan velilerden Hazal Uslu, “Neden acaba okullar açılmadan yapılan bu çalışmalar bitirip, yolların bakımı yapılmaz?” diye konuştu.

Hülya Kazak adlı yurttaş ise tepkisini şöyle dile getirdi: “Elektrik hatlarını yer altına alma çalışması yürüten Dicle Elektrik ekipleri, bu yaz boyunca bizleri toz içinde bıraktı. Yaz aylarının en sıcak günlerinde evlerimizin camlarını açamaz hale geldi. Yapılan çalışmalar esnasında sulama yapılmaması nedeniyle de hem halkı hem de burada oturanları olumsuz şekilde etkiledi. Kronik hastaların durumları ise daha da kötü oldu. Yolun toz ve dumandan içeride kaldığı bu çalışmalar, bizleri çileden çıkardı. Şimdiye kadar bu çalışmaların bitmiş olması gerekirdi, ama ne yazık ki okullar açıldı hala da biten bir çalışma yok. Allah korusun bir çocuk açılan çukura düşerse, kim sorumlu olacak?”