Haber- Fatma TEMEL

Güneydoğu Ekspres - Toplamda 12 kampanya paydaşının olduğu kurumların arasında Diyarbakır Ticaret Odası Başkanlığı, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı da yer alıyor.

Kampanya kapsamında tekstil, eğitim, sağlık, güvenlik, temizlik, turizm, otelcilik, maden, inşaat ve market gibi işletmelerin, evi depremde yıkılmış veya ağır hasar alan depremzede en az 1 kişiyi istihdam edilmesi hedefleniyor.

1yaraları sarıyoruz

Kampanyaya ilişkin yapılan açıklamada, “Depremden etkilenmiş olan hemşerilerimizin içinde bulundukları zorlu süreci hafifletmek, halkımıza destek olmak amacıyla Diyarbakır iş camiası olarak yeni bir destek çalışması başlatılmıştır. ‘+1 Çalıştırıyoruz’ sloganımız ile başlatılan kampanya kapsamında kentimizdeki işletmelerin mevcut işçilerine ek olarak öncelikle evleri yıkılmış veya ağır hasarlı olan ailelerden en az bir kişiyi daha istihdam etmelerini hedeflenmekteyiz. Kampanyadan yararlanma koşulları; evi depremde yıkılmış veya ağır hasar almış olmak (E-Devletten alınmış hasar raporu) İŞKUR’a kayıtlı olmak. Kampanyadan faydalanmak isteyenlerin Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası’na başvurmaları gerekir” denildi.

Kampanya paydaşı olan kurumlar şöyle;

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası

Diyarbakır Ticaret Borsası

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı

Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği

Diyarbakır İş Konseyi

DTSO Yüksek İstişare Kurulu

DTSO Kadın Meclisi

Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği

Diyarbakır Mermerciler ve Madenciler Derneği