Kararı Twitter hesabından paylaşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Babacan, "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

“Ve biz kazanacağız”

DEVA Partisinin Haftalık Değerlendirme Toplantısı’nda da konuşan Babacan, "Biz seçimlere hazırız. DEVA Partisi hazır. Ve biz kazanacağız” dedi.

Genal Başkan Ali Babacan özetle şöyle dedi:

 “Biz, ülkesinin özgürlüğü için mücadele eden gençlerin yanındayız. Her gün canını dişine katarak ekmeğinin peşinde koşan kurye arkadaşımın yanındayız. Beraat ettikleri halde hakları yıllardır iade edilmeyen KHKlıların yanındayız.”

 “Osman Kavala, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ekmekçi ve Tayfun Kahraman. Bu isimlerin hepsi haksızlığa uğradılar. Hukukun alnına kapkara bir leke sürüldü. O lekeyi biz temizleyeceğiz. Hak yerini bulacak. Türkiye’nin sinir uçlarını germeye çalışanlar, bunun faturasını sandıkta ödeyeceklerdir. Türkiye’nin sessiz çoğunluğu, iktidar ortaklarının dayattığı bu korku ve yoksulluk komplosunu boşa çıkaracak.

“6'lı masaya katkıyı vermeye devam edeceğiz"

Mutabık kaldığımız alanlarda, altılı masaya her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. O masada oturan bütün partilerle, işbirliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda güçlü bir iradeye sahibiz. Kin ve intikam zehriyle alınan kararların adaletsizlikten başka hiçbir şey getirmediğini tarih boyunca deneyimledik, deneyimliyoruz. Türkiye’yi ‘rövanşların ülkesi’ yapmayacağız. Hani bir zamanlar ‘one minute’ diyordu, yani ‘1 dakika’. Gerçekten 1 dakikada, ‘terör devleti’, döndü işbirliği yapılacak devlet oldu. İsrail’le olan akçeli işler birdenbire rüzgarı tersine çevirdi. Bu 1 dakikada tüm sözler bir güzel yutuldu.”