Beritan KAYA-Güneş OCAĞA / ÖZEL HABER

Yerel Seçimlere sayılı günler kala Diyarbakır’da şok istifa haberi geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik görevinden istifa etti.

İl Başkanı Atik görevinden istifa ederek koltuğunu genel seçimlerde CHP Diyarbakır 5. Sıra milletvekili adayı iş insanı İsmail Akyıl’a devretti.

Atik, istifasını Diyarbakır’da Akyıl’ın İl yönetimine verdiği iftar yemeğinde açıkladı. İftar yemeğinde ilk olarak konuşan Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Abdullah arkadaşımız görevini bıraktı, onun yerine göreve İsmail Akyıl geldi. Yerel seçimlere kısa bir süre kaldı, iddialıyız" diye konuştu.

İstifa eden Abdullah Atık ise, "2 yıllık il başkanlığı görevini üstlendim. Biz göreve geldiğimizde CHP burada tabela partisiydi. Mücadele ve çabalarla CHP'yi Diyarbakır'da güçlü bir yere getirdik. Ve Sezginin Tanrıkulu vekil olarak çıkardık" dedi 

AKYIL GÖREVİ DEVRALDI

Atik'ten görevi devralan İsmail Akyıl ise, "Arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum beni bu göreve laik gördükleri için. Mücadeleye devam edeceğim. Görevi layığıyla yerine getireceğim" dedi.

Muhabir: Güneş Ocağa & Beritan KAYA