Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, her mevsim park, bulvar, cadde, refüj ve kaldırımları farklı renkteki mevsimlik çiçeklerle süslüyor.

37 bin ağaç dikildi

Ekipler, bu yılki ağaçlandırma sezonunda merkez ve kırsal ilçelerde cadde ve kaldırımları manolya, hatmi, erguvan, süs eriği, süs armudu, süs kirazı, lale ve ıhlamur, tijli oya ve zakkum türünden 37 bin ağaç dikti.

Dikilen 11 bin 600 yapraklı ağaçlardan 4 bin 300’ü farklı dönemlerde çiçek açan ağaçlardan seçilerek yazlık çiçeklerle birlikte kentin rengarenk olması sağlandı.

Ekipler, 2021 Nisan ayında başlatılan ve eşsiz manzaralar oluşturulan çalışmalar kapsamında şu ana kadar kentte 2 milyon yazlık mevsimlik çiçek dikti.

22 arazöz ile 3 vardiya sulama yapılıyor

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, bu yıl mevsimin kurak geçmesi nedeniyle sulama için kullanılan 5 dolum tesisi sayısını 6’ya çıkardı.

22 arazöz ile 3 vardiya olarak park, bahçe ve refüjleri günlük 6 bin ton kapasite ile sulama yapan ekipler, sulama kapasitesini arttırmak için kullandığı su kuyusu sayısını arttırmak için çalışma başlattı.

Ekipler, açtığı 11 yeni kuyunun aktif olarak kullanılması için çalışmalarına devam ediyor.

Editör: TE Bilişim